Greva e furgonistëve në ditën e dymbëdhjetë

para 10 muajve - Koha Jone

Vazhdon në ditën e 12 protesta e drejtuesve të furgonëve me targa të verdha të linjës ndërqytetare. Protestat sot paradite janë zhvilluar në Elbasan, Fier e Korçë.

 Furgonët bëjnë vetëgjyqësi

“Furgonët” bëjnë vetëgjyqësi

para 10 muajve - Top Channel

Drejtuesit e furgonëve në protestën e tyre po kalojnë në vetëgjyqësi. Pasi kërkuan ndërprerjen e punës së taksive ilegale dhe nuk gjetën reagimin e duhur, ata kanë nisur t’i bllokojnë vetë këto mjete, sikurse ndodhi në rastin e Korçës.

Shoferët e furgonëve në vend të policisë bllokojnë të palicensuarit bllokohen sheshet dhe rrugët

Shoferët e furgonëve në vend të policisë, bllokojnë të palicensuarit, bllokohen sheshet dhe rrugët

para 10 muajve - ABC News

Mungesa e policise per te penguar transportin e furgoneve te palicensuar, ka bere qe shoferet te marrin vete ne dore situaten.

Ligji për taksitë 8 1 nuk është zbatuar në 23 vitet e fundit

Ligji për taksitë 8+1 nuk është zbatuar në 23 vitet e fundit

para 10 muajve - Bota Sot

Furgonët janë toleruar nga strukturat e shtetit Janë të licensuar nga bashkia e Tiranës. Në termat institucionalë njihen...

Ligji për taksitë 8 1 nuk është zbatuar në 23 vitet e fundit

Ligji për taksitë 8+1 nuk është zbatuar në 23 vitet e fundit

para 10 muajve - ABC News

Janë të licensuar nga bashkia e Tiranës. Në termat institucionalë njihen si autovetura 8+1 që kryejnë shërbimin e taksisë, por gjerësisht në njerëz njihen si furgona që kryjnë transportin e udhëtarëve nga njëri qytet në tjetrin.

Shoferët e furgonëve në vend të policisë bllokojnë të palicensuarit bllokohen sheshet dhe rrugët

Shoferët e furgonëve në vend të policisë, bllokojnë të palicensuarit, bllokohen sheshet dhe rrugët

para 10 muajve - Gazeta 55

Kërkojnë të mos dalin nga transporti publik dhe të hiqet vendimi për kthimin bosh Mungesa e policise per te penguar transportin e furgoneve te palicensuar, ka bere qe shoferet te marrin vete ne dore situaten.

Debatet për furgonët taksi harrojnë pasagjerin

Debatet për furgonët taksi harrojnë pasagjerin

para 10 muajve - Top Channel

ATALANTA PASKO - Ditët e fundit është folur shpesh për ndalimin e qarkullimit të furgonëve-taksi (që pastaj doli se ishte vetëm “kontroll” për patentat e dokumentet dhe disiplinim “sipas ligjit”).

Të udhëtosh me autobus më shumë siguri

Të udhëtosh me autobus, më shumë siguri

para 10 muajve - Tring

Edhe pas vendimit të qeverisë që ndalon furgonat të marrin pasagjerë në kthim, sërish mjetet 8+1 vijojnë që të punojnë lirisht.

Drejtuesit e furgonëve vijojnë protestën në Rrugën e Kombit

para 10 muajve - Koha Jone

Drejtuesit e furgonëve 8 +1 kanë vijuar edhe gjatë ditës së tyre protestën kundër vendimit të marrë nga qeveria, për moslejimin e transportit të dudhëtarëve, nga Tirana drejt Kukësit.

Protesta shoferët e furgonëve këmbëkryq në mes të rrugës

Protesta, shoferët e furgonëve këmbëkryq në mes të rrugës

para 10 muajve - Panorama

Protesta e shoferëve në Korçë Tension në Vlorë

Rama ule kokën, se “furgonët” të…heqin votën

para 10 muajve - Gazeta 55

Po bëhen dy javë nga greva e përgjithshme e furgonistëve dhe qeveria ende po kërkon eliminimin e shërbimit taksi 8 plus 1.

Vazhdon protesta e furgonave në disa rrethe të vendit bllokohen sheshet dhe rrugët

Vazhdon protesta e furgonave në disa rrethe të vendit, bllokohen sheshet dhe rrugët

para 10 muajve - ABC News

Ka vazhduar edhe sot protesta e furgonave ne disa rrethe te vendit.  Ne kerkim te plotesimin te kerkesave nga ana e qeverise shume mjete ne Elbasan protestuan tek tuneli ndhe bllokuan njeri kah te rruges Elbasan- Tirane.

Po lëmë familjet pa bukë  Rama do marrë dy milion shuplaka

Po lëmë familjet pa bukë - Rama do marrë dy milion shuplaka

para 10 muajve - Gazeta 55

Vendimi i Tahirit për furgonët, protesta në Korçë dhe Fier Revolta dhe irritimi i drejtuesve të furgonave 8+1 vazhdon të rritet ndaj vendimit të qeverise “Rama” për shkak të pezullimit të punës së tyre.

DEBATET për furgonët taksi harrojnë PASAGJERIN

para 10 muajve - Gazeta Shqip

ATALANTA PASKO Ditët e fundit është folur shpesh për ndalimin e qarkullimit të furgonëve-taksi (që pastaj doli se ishte vetëm “kontroll” për patentat e dokumentet dhe disiplinim “sipas ligjit”).

Hyn në ditën e 12 të protesta e furgonëve vijon bllokimi i punës

Hyn në ditën e 12-të protesta e furgonëve, vijon bllokimi i punës

para 10 muajve - IDEA

Korçë- Teksa protesta e tyre ka hyrë në ditën e dymbëdhjetë, duke bllokuar kështu lëvizjen e qytetarëve nëpër rrethe, shoferët e furgonëve kanë dalë sërish sot në akset rrugore dhe kanë ndalur punën.

Drejtuesit e furgonëve hyjnë në ditën e 12 të të protestës

Drejtuesit e furgonëve hyjnë në ditën e 12-të të protestës

para 10 muajve - Bota Sot

Drejtuesit e furgonëve kanë nisur ditën e sotme protestën kundër urdhrit të Ministrisë së Transporteve për moslejimin e marrjes së pasa-gjerëve në kthim dhe informalitetit.

Drejtuesit e furgonëve hyjnë në ditën e 12 të të protestës

Drejtuesit e furgonëve hyjnë në ditën e 12-të të protestës

para 10 muajve - Shekulli

Drejtuesit e furgonëve kanë nisur ditën e sotme protestën kundër urdhrit të Ministrisë së Transporteve për moslejimin e marrjes së pasagjerëve në kthim.

Korçë e Elbasan Vijon protesta e furgonave 8 1

Korçë e Elbasan, Vijon protesta e furgonave 8+1

para 10 muajve - Sot News

Protesta e drejtuesve të furgonave 8+1 në rrethin e Korçës dhe Elbasanit ka hyrë sot në ditën e 12-të, duke pezulluar udhëtimin.

Vijojnë protestat e furgonëve

Vijojnë protestat e furgonëve

para 10 muajve - Almakos

Drejtuesit e furgonëve 8+1 në Korçë vazhdojnë protestat duke shënuar ditën e 11 të tyre. Pas apeleve të vazhdueshme për plotësimin...

Vijojnë protestat e furgonëve

Vijojnë protestat e furgonëve

para 10 muajve - Gazeta Shqip

Drejtuesit e furgonëve 8+1 në Korçë vazhdojnë protestat duke shënuar ditën e 11 të tyre. Pas apeleve të vazhdueshme për plotësimin...

Protesta bllokohen rrugët nacionale

Protesta, bllokohen rrugët nacionale

para 10 muajve - Panorama

Furgonë në proteste q.b/dh.ç

Transporti ndërqytetës Tahiri Siguria nuk negociohet Haxhinasto Duhet cilësi

Transporti ndërqytetës, Tahiri: Siguria nuk negociohet, Haxhinasto: Duhet cilësi!

para 10 muajve - Gazeta Telegraf

Shoqatat e transportit, brenda 10 ditësh propozimet për rregullimin e transportit ndërqytetës  Shoqatat e Transportit brenda 10 ditësh do të paraqesin propozimet e tyre për rregullimin e transportit ndërqytetës dhe rreth qytetas të pasagjerëve.

Protesta e furgonave në Vlorës përplasje mes drejtuesve

Protesta e furgonave në Vlorës, përplasje mes drejtuesve

para 10 muajve - Bota Sot

Udhëtimi drejt veriut, dyfishohen oraret e autobusëve Perpjekja per te ruajtur vendin e punes, ka bere qe shoferet e furgonave te perplasen mes njeri tjetrit.

Protesta e furgonave në Vlorës përplasje mes drejtuesve

Protesta e furgonave në Vlorës, përplasje mes drejtuesve

para 10 muajve - Gazeta 55

Udhëtimi drejt veriut, dyfishohen oraret e autobusëve Perpjekja per te ruajtur vendin e punes, ka bere qe shoferet e furgonave te perplasen mes njeri tjetrit.

Protesta e shoferëve të furgonëve

Protesta e shoferëve të furgonëve

para 10 muajve - Top Channel

Drejtuesit e furgonëve 8+1 në Korçë vazhdojnë protestat duke shënuar ditën e 11 të tyre. Pas apeleve të vazhdueshme për...

Të udhëtosh me autobus më shumë siguri

Të udhëtosh me autobus, më shumë siguri

para 10 muajve - Vizion Plus

Edhe pas vendimit të qeverisë që ndalon furgonat të marrin pasagjerë në kthim, sërish mjetet 8+1 vijojnë që të punojnë lirisht.

Protesta e furgonave në Vlorës përplasje mes drejtuesve

Protesta e furgonave në Vlorës, përplasje mes drejtuesve

para 10 muajve - ABC News

Perpjekja per te ruajtur vendin e punes, ka bere qe shoferet e furgonave te perplasen mes njeri tjetrit. Ndersa ishin duke...

Bllokohen disa akse shoferët e furgonave taksi në grevë

Bllokohen disa akse, shoferët e furgonave taksi në grevë

para 10 muajve - Albanian Screen

Tiranë -  Angazhimi i qeverisë për të bllokuar lëvizjen e furgonëve pa liçensë si dhe ata që nuk e zbatojnë atë, nuk e ka frenuar lëvizjen tek të gjitha këto mjete.

Protestat e furgonave shtrihen në të gjithë vendin paralajmërohet përshkallëzimi i revoltës

Protestat e furgonave shtrihen në të gjithë vendin, paralajmërohet përshkallëzimi i revoltës

para 10 muajve - Gazeta 55

Fakti/20 mijë familjet e shoferëve, në prag të varfërisë Protesta e furgonëve 8 plus 1 vijuan në disa akse rrugore të Shqipërisë.

Shoferët e furgonëve sërish protestë Bllokohet njëri krah i aksit Korçë Pogradec

Shoferët e furgonëve sërish protestë. Bllokohet njëri krah i aksit Korçë-Pogradec

para 10 muajve - IDEA

Korçë- Për të disatën ditë radhazi, shoferët e furgonëve kanë bllokuar edhe sot punën për të protestuar kundër vendimit të qeverisë që nuk i lejon ata të marrin pasagjerë në kthim.

Времеплов
x