Bllokohet kompleksi Jon në Vlorë zbardhen lejet e ndërtimit

Bllokohet kompleksi “Jon” në Vlorë, zbardhen lejet e ndërtimit

më 11.2013 - Mapo

Inspektorët e INUK dhe forcat e policisë kanë rrethuar dje kompleksin “Jon” në zonën e “Ujit të Ftohtë”, duke shkaktuar tension tek banorët.

Bllokimi i pallatit të Bashës  Maks Haxhia Është akt kriminal pallati me hipotekë

Bllokimi i “pallatit të Bashës”/ Maks Haxhia: Është akt kriminal, pallati me hipotekë

më 11.2013 - Gazeta Tema

Ka bërë shumë bujë lajmi që Inspektorati Ndërtimor Urbanistik Kombëtar ka bllokuar kompleksin “Jon” në Vlorë, që njihet ndryshe edhe si “pallati i Bashës”, për shkak se është ndërtuar nga vjehrri i kryetarit të Partisë Demokratike.

Avokati Haxhia  Veprime arbitrare në pronën me hipotekë

Avokati Haxhia: Veprime arbitrare në pronën me hipotekë

më 11.2013 - Panorama

Avokati Maksim Haxhia Flet Maksim Haxhia: Dokumentet e lejes së pallatit Avokati i banorëve dhe pronarëve të truallit: Sot...

Bllokimi i pallatit të vjehrrit të Lul Bashës avokati Veprim antiligjor

Bllokimi i pallatit të vjehrrit të Lul Bashës, avokati: Veprim antiligjor

më 11.2013 - LajmiFundit

Tirane – Avokati i pronrëve dhe banorëve që kanë blerë apartamente në pallatin shumëkatësh të “vjehrrit të Lulzim Bashës” në Vlorë, Maks Haxhia, i cilëson veprimet për të rrethuar pallatin si arbitrare, antiligjore.

Policia rrethon pallatin me leje avokati zbardh dokumentet Pronë e hipotekuar nga banorët

Policia rrethon pallatin me leje, avokati zbardh dokumentet: Pronë e hipotekuar nga banorët

më 11.2013 - Panorama

PALLATI I BLLOKUAR DJE NE VLORE NGA INUK VLORE/ Pa asnjë dokumentacion, lënë pronarët e shtëpive jashtë kompleksit Policia...

Bllokohet pallati i shumëpërfolur mbi det në Vlorë

Bllokohet pallati i shumëpërfolur mbi det në Vlorë

më 11.2013 - Gazeta Shqip

Edhe kompleksi “Jon” në Vlorë duket se do të jetë në listën e ndërtesave që do të shemben. Forca të INUK bënë matje pranë kësaj ndërtese gjatë së dielës dhe, pas verifikimeve, bllokuan ndërtesën.

 Pallati i Bashës  Haxhia Padi penale në Strasburg familjarët kanë statusin e pronarit

"Pallati i Bashës", Haxhia: Padi penale në Strasburg, familjarët kanë statusin e pronarit

më 11.2013 - Sot News

Ndërsa INUK ka vendosur që të shembë pallatin e shumëpërfolur në Vlorë, i cili është ndërtuar nga vjehrri i Lulzim Bashës,...

Bllokohet pallati i vjehrrit të Bashës INUK Do shembet

Bllokohet pallati i vjehrrit të Bashës, INUK: Do shembet

më 11.2013 - Sot News

Në zonën e "Ujit të Ftohtë", blutë e Vlorës së bashku me INUK kanë bllokuar një tjetër pallat shumë-katësh. Pallati është ndërtuar me lejen e institucioneve vendore dhe i hipotekuar, ndërsa INUK ka kërkuar të dorëzohen dokumentacionet e pallatit.

Bllokohet nje tjeter pallat ne Vlore apartamentet jane shitur dhe me kredi

Bllokohet nje tjeter pallat ne Vlore, apartamentet jane shitur dhe me kredi

më 11.2013 - Metropol

Vlora duket se do te jete arena e perplasjeve te forta te krereve te PS por dhe te shembjeve te pallateve shumekateshe. Sot...

INUK u vendos shembjen e pallatit të vjehrrit të Bashës

INUK-u vendos shembjen e pallatit të vjehrrit të Bashës

më 11.2013 - AlbPress

INKUK-u ka vendosur që të shembë pallatin e shumëpërfolur në Vlorë, per te cilin thuhet se e ka ndërtuar vjehrri i Lulzim Bashës.

Policia dhe INUK bllokon në Vlorë objektin e njohur si pallati i vjehrrit të Lulzim Bashës

Policia dhe INUK bllokon në Vlorë objektin e njohur si pallati i vjehrrit të Lulzim Bashës

më 11.2013 - ABC News

Ne Vlore vazhdion aksioni per prishjen e objekteve pa leje, kryesisht pergjate bregdetit.  Paralelisht me kete, inspektoret e INUK, forcat e policise dhe te Ushtrise po bejne pastrimin e zones nga ndertesat e rrezuara.

INUK u vendos shembjen e pallatit të vjehrrit të Bashës

INUK-u vendos shembjen e pallatit të vjehrrit të Bashës

më 11.2013 - Bota Sot

INKUK-u ka vendosur që të shembë pallatin e shunmëpërfolur në Vlorë, i cili është ndërtuar nga vjehrri i Lulzim Bashës. Ekspertët...

Vlorë INUK bllokon pallatin e vjehrrit të Lulzim Bashës

Vlorë, INUK bllokon pallatin e vjehrrit të Lulzim Bashës

më 11.2013 - Albeu

Pas shumë debatesh mediatike, INUK ka vendosur të shembë pallatin e përfolur si i vjehrrit të Lulzim Bashës në bregdetin e Vlorës.

Vlorë INUK bllokon pallatin e vjehrrit të Lulzim Bashës

Vlorë, INUK bllokon pallatin e vjehrrit të Lulzim Bashës

më 11.2013 - Bota Sot

Pas shumë debatesh mediatike, INUK ka vendosur të shembë pallatin e përfolur si i vjehrrit të Lulzim Bashës në bregdetin e Vlorës.

Bllokohet një tjetër pallat në bregdetin e Vlorës

Bllokohet një tjetër pallat në bregdetin e Vlorës

më 11.2013 - Panorama

Momente nga aksioni UPDATE- Një tjetër pallat shumëkatësh në zonën plazhit në Vlorë është bllokuar nga INUK, me ndihmën e policisë, FNSH dhe forcave Delta.

Vlorë INUK bllokon pallatin e vjehrrit të Lulzim Bashës

Vlorë, INUK bllokon pallatin e vjehrrit të Lulzim Bashës

më 11.2013 - Ora news

Pas shumë debatesh mediatike, INUK ka vendosur të shembë pallatin e përfolur si i vjehrrit të Lulzim Bashës në bregdetin e Vlorës.

Bllokohet pallati i Lulzim Bashës shembet javën e ardhshme

Bllokohet pallati i Lulzim Bashës, shembet javën e ardhshme

më 11.2013 - Gazeta Tema

Pas shumë debatesh mediatike, INUK ka vendosur të shembë pallatin e përfolur si i vjehrrit të Lulzim Bashës në bregdetin e Vlorës.

Vlorë policia dhe INUK blokojnë pallatin e vjehrrit të Lulzim Bashës

Vlorë, policia dhe INUK blokojnë “pallatin e vjehrrit të Lulzim Bashës”

më 11.2013 - LajmiFundit

Vlore – Një pallat shumëkatësh në zonën mes Skelës dhe Ujit të Ftohtë në Vlorë është bllokuar sot nga policia dhe INUK. Lajmi bëhet me dije nga policia e Vlorës e cila theksoi se objekti në fjalë njihet si pallati i vjehrrit të Lulzim Bashës.

Vlorë bllokohet pallati i Bashës gati procedurat për shembje

Vlorë, bllokohet pallati i Bashës gati procedurat për shembje

më 11.2013 - 24 ore

Bllokohet "Pallati i Bashës" në zonën e plazhit në Vlorë dhe po bëhen gati procedurat për shembjen e tij te Uji i Ftohtë.

Vlorë aksioni i INUK bllokohet pallati i ish vjehrrit të kreut të PD Lulzim Basha

Vlorë, aksioni i INUK, bllokohet pallati i ish vjehrrit të kreut të PD Lulzim Basha

më 11.2013 - LajmiFundit

VLORE-Policia ndërtimore ka bllokuar në qytetin bregdetar një pallat shumëkatësh i njohur si pallati i vjehrrit të kreut të PD dhe njëherësh kryetar i bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha.

Vlorë mobilohen gjatë natës hyrjet e pallatit të Bashës

Vlorë, mobilohen gjatë natës hyrjet e pallatit të Bashës

më 11.2013 - 24 ore

Pikërisht kur fadromat e kreut të INUK Zyhdi Dajti, kanë shkuar në Vlorë dhe kanë filluar të prishin ndërtimet në zonën e “Ujit të Ftohtë”, persona të ndryshëm janë parë në kompleksin “Jon” të futin mobilje dhe oriendi të tjera shtëpiake.

Vlorë INUK vazhdon aksionin për prishjen e objekteve

Vlorë, INUK vazhdon aksionin për prishjen e objekteve

më 11.2013 - Bota Sot

I hapin rrugë ndërtimit të shëtitores INUK vijon prishjen e ndërtesave tek Uji i Ftohtë në Vlorë. Kanë shërbyer si bare verore ndër vite dhe do ti hapin rrugë ndërtimit të shëtitores .

Shemben të tjera ndërtesa tek Uji i Ftohtë në Vlorë

Shemben të tjera ndërtesa tek Uji i Ftohtë në Vlorë

më 11.2013 - Klan

INUK vijon prishjen e ndërtesave tek Uji i Ftohtë në Vlorë. Kanë shërbyer si bare verore ndër vite dhe do ti hapin rrugë ndërtimit të shëtitores .

Vlorë INUK vazhdon aksionin për prishjen e objekteve

Vlorë, INUK vazhdon aksionin për prishjen e objekteve

më 11.2013 - ABC News

INUK vijon prishjen e ndërtesave tek Uji i Ftohtë në Vlorë. Kanë shërbyer si bare verore ndër vite dhe do ti hapin rrugë ndërtimit të shëtitores .

Vlorë prishen ndërtimet pa leje tek Uji ftohtë

Vlorë, prishen ndërtimet pa leje tek “Uji ftohtë”

më 11.2013 - Vizion Plus

Fadromat e Inspektoriarit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar kanë rrafshuar të shtunën paradite gjashtë objekte të ndërtuara pa leje, kryesisht lokale të ngritura në vite, në ambientet e plazhit publik, në qytetin e Vlorës.

Vlorë shembet ndërtimi tek Uji i Ftohtë pronari Kam leje s më njoftuan

Vlorë, shembet ndërtimi tek Uji i Ftohtë, pronari: Kam leje, s`më njoftuan

më 11.2013 - LajmiFundit

INUK po vazhdon prishjen ndërtimeve pa leje në qytetin bregdetar të Vlorës. Në aksionin e radhës fadromat e INUK-ut kanë shkatërruar një lokal në Ujin e Ftohtë me pronar Lad Varfi .

Fillon shembja e lokaleve n euml Vlor euml

Fillon shembja e lokaleve në Vlorë

më 11.2013 - Indeks online

Është duke vijuar aksioni i prishjeve të objekteve në zonën e Plazhit të Ri në qytetin e Vlorës Në ndihmë të Inspektorati...

Времеплов
x