Biografia dhe aktiviteti politik i dy kandidatëve Basha dhe Olldashi

Biografia dhe aktiviteti politik i dy kandidatëve, Basha dhe Olldashi

më 7.2013 - Gazeta Telegraf

Lulzim Basha dhe Sokol Olldashi, dy kandidatët për Kryetarin e ri të PD-së Në garën për kreun e ri të PD-së janë 2 kandidatë,...

Olldashi në Tropojë Vështirësia më e madhë zëvendësimi i Berishës

Olldashi në Tropojë: Vështirësia më e madhë, zëvendësimi i Berishës

më 7.2013 - Gazeta Tema

Sokol Olldashi ka vijuar turin e fushatës së tij për t’u zgjedhur në krye të PD-së. Ai ka qenë prezent në Tropojë, qytetin...

Rivali i pashpallur i Bashës dhe Olldashit Fajin për humbjen e ka Berisha

Rivali i pashpallur i Bashës dhe Olldashit: Fajin për humbjen e ka Berisha

më 7.2013 - AlbNews

Në mbledhjen e kryesisë para disa ditësh, kryetari në detyrë i PD, Sali Berisha, shpalli katër emra kandidatësh për të marrë kreun e PD.

Fushata për kreun e PD Olldashi në Has dhe Tropojë

Fushata për kreun e PD, Olldashi në Has dhe Tropojë

më 7.2013 - Albanian Screen

Tropojë -  Kandidati për kreun e Partisë Demokratike Sokol Olldashi,zhvendosi fushatën nga Fieri në veri te vendit, në Has dhe Tropojë.

Olldashi në Tropojë takime me bazën e demokratëve

Olldashi në Tropojë, takime me bazën e demokratëve

më 7.2013 - ABC News

Sokol Olldashi, kandidat për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë nisi takimet intensive me bazën e demokratëve.

 Olldashi në Tropojë Kjo është një garë vlerash PD të rindezë motorët partiakë

Olldashi në Tropojë: Kjo është një garë vlerash, PD të rindezë motorët partiakë

më 7.2013 - Sot News

Në një komunikim të drejtpërdrejtë me strukturat e PD në Tropojë, kandidati për postin e kryetarit të PD të Shqipërisë, Sokol Olldashi, deklaroi se kjo është një garë vlerash dhe jo rivaliteti.

Olldashi Ta bëjmë botën akademike pjesë të forumeve të PD së

Olldashi: Ta bëjmë botën akademike, pjesë të forumeve të PD-së

më 7.2013 - Bota Sot

Kandidati për postin e kreut të Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, gjatë takimeve që zhvilloi me strukturat e e kësaj partie...

Lulzim Basha prezanton në Gjirokastër platformën për drejtimin e PD së

Lulzim Basha prezanton në Gjirokastër platformën për drejtimin e PD-së

më 7.2013 - Standard

Florenc Drizari Basha: Misioni im bashkimi i demokratëve, kam përvojën dhe potencialin për të mundur Ramën Basha: “PD do...

Olldashi në Tropojë takime me bazën e demokratëve

Olldashi në Tropojë, takime me bazën e demokratëve

më 7.2013 - Telegrafi

Sokol Olldashi, kandidat për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë nisi takimet intensive me bazën e demokratëve.

Olldashi në Tropojë takime me bazën e demokratëve

Olldashi në Tropojë, takime me bazën e demokratëve

më 7.2013 - Ora news

Sokol Olldashi, kandidat për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë nisi takimet intensive me bazën e demokratëve.

Gara për kreun e PD së Basha takime në kryeqytet

Gara për kreun e PD-së, Basha takime në kryeqytet

më 7.2013 - Kosova Sot

Në vijim të fushatës për kreun e Partisë Demokratike, kryebashkiaku i Tiranës, Lulzim Basha zhvillon sot pasdite një takim me anëtarë të Partisë Demokratike në njësinë numër 8 në kryeqytet.

Olldashi në Tropojë Duhet ta hapim Partinë Demokratike për botën akademike

Olldashi në Tropojë: Duhet ta hapim Partinë Demokratike për botën akademike

më 7.2013 - LajmiFundit

Sokol Olldashi, kandidat për postin e Kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë udhëtoi drejt veriut të vendit. Në një...

PD do rikthehet shpejt në pushtet

më 7.2013 - Gazeta 55

Sokol Olldashi, takim me strukturat e PD në Kukës Kandidati për kreun e PD-së, Sokol Olldashi, zhvilloi dje në qytetin...

Basha  PD në mbrojtje të çdo punonjësi të administratës që kërcënohet të largohet nga puna

Basha: “PD, në mbrojtje të çdo punonjësi të administratës, që kërcënohet të largohet nga puna”

më 7.2013 - Gazeta 55

Kryebashkiaku i Tiranës vijon në Gjirokastër prezantimin e platformës për drejtimin e PD: “Bashkimi i demokratëve, garanci...

Ridimensionimi i vlerave të së djathtës është domosdoshmëri

më 7.2013 - Metropol

Nga Halil RAMA Gara për lidershipin e ri të Partisë Demokratike, që dy ditët e fundit startoi në degë të fuqishme të saj, si në Elbasan, Fier, Gjirokastër e Sarandë, evidentoi dukshëm ridimensionimin e vlerave të së djathtës.

Gara për kreun e PD së Basha takime në kryeqytet

Gara për kreun e PD-së, Basha takime në kryeqytet

më 7.2013 - Albeu

Në vijim të fushatës për kreun e PD-së, kryebashkiaku i Tiranës, Lulzim Basha zhvillon sot pasdite një takim me anëtarë të Partisë Demokratike në njësinë numër 8 në kryeqytet.

Gara për kreun e PD së Basha në njësinë 8 Platforma për fitoren e përbashkët

Gara për kreun e PD-së, Basha në njësinë 8: Platforma për fitoren e përbashkët

më 7.2013 - BalkanWeb

TIRANE – Kryebashkiaku i Tiranës, Lulzim Basha pritet të zhvillojë sot një takim me anëtarë të Partisë Demokratike në njësinë numër 8 në kryeqytet, për të shpalosur platformën e tij për detyrën e kreut të PD-së.

Kandidati i pashpallur për kreun e PD së Politika një sipërmarrje

Kandidati i pashpallur për kreun e PD-së: Politika, një sipërmarrje!

më 7.2013 - Gazeta Shqip

Intervista Astrit Sinanaj: Nuk do të jetë më e nevojshme as të votohet. Unë? Një vullkan që nxjerr llavë, që do i pëlqejë...

Basha Ne opozita në krah të maxhorancës së qytetarëve

Basha: Ne, opozita në krah të maxhorancës së qytetarëve

më 7.2013 - Panorama

Basha dje në Gjirokastër Kandidati për kreun e PD-së, takim me bazën në Gjirokastër “Zotimi im, do reagojmë për arrogancën...

Basha nis fushatën për kreun e PD premton se do të mbrojë emërimet nepotike në administratë

Basha nis fushatën për kreun e PD, premton se do të mbrojë emërimet nepotike në administratë

më 7.2013 - Sot News

Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka nisur dje zyrtarisht fushatën për kreun e PD nga qyteti i Elbasanit, nga ku ka kryesuar fushatën në vitin 2009.

Berisha shpërndan CV e dy kandidatëve lavde Bashës eklipson karrierën e Olldashit

Berisha shpërndan CV e dy kandidatëve, lavde Bashës, eklipson karrierën e Olldashit

më 7.2013 - Sot News

Partia Demokratike ka publikuar dje CV zyrtare të dy kandidatëve për kreun e PD që do të zgjidhet në 22 korrik, ku që në fillim të prezantimit të tyre vihet re se mbahet njëanshmëri ndaj kryebashkiakut Basha.

Rivali i pashpallur i Bashës dhe Olldashit Fajin për humbjen e ka Berisha

Rivali i pashpallur i Bashës dhe Olldashit: Fajin për humbjen e ka Berisha

më 7.2013 - Gazeta Tema

Në mbledhjen e kryesisë para disa ditësh, kryetari në detyrë i PD, Sali Berisha, shpalli katër emra kandidatësh për të marrë kreun e PD.

Olldashi e Basha fajësojnë partinë vet për humbjen e 23 qershorit

Olldashi e Basha fajësojnë partinë vet për humbjen e 23 qershorit

më 7.2013 - Koha.net

Tiranë, 8 korrik - Humbja e zgjedhjeve elektorale më 23 qershor kërkon një analizë të thellë brenda opozitës së djathtë,...

Olldashi PD ja i ka të gjitha mundësitë e ringritjes së shpejtë

Olldashi: PD-ja i ka të gjitha mundësitë e ringritjes së shpejtë

më 7.2013 - AlbNews

KUKËS - Kandidati për kreun e PD-së, Sokol Olldashi, zhvilloi të dielën në një nga sallat e pallatit të kulturës “Hasan Prishtina”...

Hoxha Olldashi erdhi ne PD me pantallona te shkurtra Basha ka dhene sprova

Hoxha: Olldashi erdhi ne PD me pantallona te shkurtra, Basha ka dhene sprova

më 7.2013 - AlbPress

Analistët besojnë se gara për të marrë drejtimin e Partisë Demokratike në Shqipëri do të jetë e fortë dhe reale, gjë që imponohet dhe nga vetë kandidatët.

Olldashi në Kukës Angazhimi i drejtuesve partiake në detyra shtetërore solli humbjen

Olldashi në Kukës: Angazhimi i drejtuesve partiake në detyra shtetërore solli humbjen

më 7.2013 - AlbPress

Angazhimi i drejtuesve të Partisë Demokratike në detyra shtetërore solli humbjen në zgjedhjet e 23 qershorit. Kështu u shpreh kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, gjatë një takimi në Kukës me anëtarë të kësaj force politike.

Olldashi PD ja i ka të gjitha mundësitë e ringritjes së shpejtë

Olldashi: PD-ja i ka të gjitha mundësitë e ringritjes së shpejtë

më 7.2013 - BalkanWeb

KUKËS - Kandidati për kreun e PD-së, Sokol Olldashi, zhvilloi të dielën në një nga sallat e pallatit të kulturës "Hasan Prishtina"...

Olldashi Ky vend nuk mund të qeveriset mbi teorinë e korrupsionit pa kufi të Ilir Metës

Olldashi: Ky vend nuk mund të qeveriset mbi teorinë e korrupsionit pa kufi të Ilir Metës

më 7.2013 - LajmiFundit

Sokol Olldashi, kandidat për postin e Kryetarit të Partisë  Demokratike të Shqipërisë nisi takimet intensive me bazën e demokratëve.

Artan Hoxha Olldashi erdhi me pantallona të shkurtra në PD por Basha ka një karrierë të shkëlqyer

Artan Hoxha: Olldashi erdhi me pantallona të shkurtra në PD, por Basha ka një karrierë të shkëlqyer

më 7.2013 - InfoShqip

Artan Hoxha, një prej analistëve pranë qeverisë në largim, shprehet se në garën për kreun e PD-së, Lulzim Basha është favorit.

Basha në Gjirokastër Bashkimi i demokratëve garanci për fitore

Basha në Gjirokastër: Bashkimi i demokratëve, garanci për fitore

më 7.2013 - InfoShqip

Kandidati për kryetar të PD Lulzim Basha ka vijuar bashkëbisedimin dhe prezantimin e platformës së tij për këtë post me anëtarë të PD të rrethit të Gjirokastrës.

Времеплов
x