FJALIMI i parë i Ramës si kryeministër falenderime dhe urime Berishës Do jem kryeshërbëtori juaj

FJALIMI i parë i Ramës si kryeministër, falenderime dhe urime Berishës: Do jem kryeshërbëtori juaj

para 10 muajve - AlbNews

Nga Edi Rama Përpara një turme entuziaste, kryetari i PS, Edi Rama mbajti të parin fjalim si kryeministër. Gjeni më poshtë...

Rama mban fjalimin e fitores së zgjedhjeve

Rama mban fjalimin e fitores së zgjedhjeve

para 10 muajve - Panorama

Rama dje duke mbajtur fjalimin e fitores Kreu i PS mban fjalimin e fitores së zgjedhjeve “Berishën e falënderoj për çdo të...

Rama Do t u shërbejmë me përkushtim të gjithë shqiptarëve

Rama: Do t'u shërbejmë me përkushtim të gjithë shqiptarëve

para 10 muajve - Kurir

Kryetari i Partisë Socialiste të Shqipërisë, Edi Rama, deklaroi mbrëmë nga selia e PS-së se do t'i shërbejë me përkushtim të gjithë shqiptarëve dhe jo vetëm atyre që votuan për fituesit, njofton ATSH-ja.

Rama Unë do jem Kryeministri dhe  kryeshërbëtori juaj

Rama: Unë do jem Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

para 10 muajve - Panorama

Rama dje duke mbajtur fjalimin e fitores Kreu i PS mban fjalimin e fitores së zgjedhjeve “Berishën e falënderoj për çdo të...

Edi Rama flet për herë të parë si Kryeministër

Edi Rama flet për herë të parë si Kryeministër

para 10 muajve - Shekulli

Luis Tanushi  -Për herë të parë, kryetari i PS-së, Edi Rama mbajti të parin fjalim si kryeministër përpara një turme entuziaste.

Rama Unë Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

para 10 muajve - Koha.mk

Mbrëmjen e së martës, në harkun kohor mes orës 21 e 26 minuta dhe 21 e 29 minuta, që simbolizonin numrat e LSI dhe PS në fletën e votimit, Edi Rama mbajti fjalimin e fitores në zgjedhjet parlamentare të kësaj të diele, para mbështetësve të tij.

Rama falenderon Berishën Unë kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj Fitorja është vetëm fillimi

Rama falenderon Berishën: Unë, kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj. Fitorja është vetëm fillimi

para 10 muajve - Panorama

Rama gjate fjales se tij TIRANE- Mes shumë simpatizantëve të grumbulluar para selisë së PS-së, kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama foli për herë të parë, edhe pse ende pa u certifikuar rezultati plotësisht, si kryeminsitër.

Rama flet si kryeministër Unë kryeshërbëtori juaj

Rama flet si kryeministër: Unë kryeshërbëtori juaj

para 10 muajve - Yll Press

Rama tha se do të jetë kryeministri të gjithë shqiptarëve, por edhe kryeshërbëtori i tyre. “Detyra do të jetë e imja, pushteti do të jetë i juaji.

 Do jem kryeshërbëtori juaj

Do jem kryeshërbëtori juaj

para 10 muajve - Gazeta Express

Sot, ju, populli i Shqipërisë, vendosët të ma ngarkoni mua dhe skuadrës sonë kombëtare të Rilindjes, së bashku dhe në mënyrë të pandarë me partnerët tanë strategjikë të LSI, këtë përgjegjësi kaq të madhe.

Rama mesazh popullit Të nisin Rilindjen  Do jem kryeministri juaj

Rama mesazh popullit: Të nisin “Rilindjen”. Do jem kryeministri juaj

para 10 muajve - RTV 21

Tirane, 25 qershor Ndërsa ka përfunduar numërimi i mbi 97% të votave, Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama në një konferencë për shtyp ka përshëndetur fitoren e majtë në zgjedhjet parlamentare 2013.

Fjala e plotë e kreut të PS Edi Rama

Fjala e plotë e kreut të PS, Edi Rama!

para 10 muajve - Panorama

Ka fare pak përgjegjësi të tjera më të mëdha për një njeri, se sa përgjegjësia për të udhëhequr vendin tënd. Sot, ju, populli...

Rama Unë do të jem Kryeministri juaj dhe kryeshërbëtori juaj

Rama: Unë do të jem Kryeministri juaj dhe kryeshërbëtori juaj

para 10 muajve - Klan

Kreu i PS i jep përgjigje të gjitha aludimeve për kryesimin e qeverisë së re. Sot ju vendosët t'më jepni një përgjegjësi të madhe për të udhëhequr vendin.

Rama foli si kryeministër do jem shërbetor i juaji Falënderon Berishën

Rama foli si kryeministër:do jem shërbetor i juaji! Falënderon Berishën!

para 10 muajve - Portalb

Rama tha se do të jetë kryeministri të gjithë shqiptarëve, por edhe kryeshërbëtori i tyre Mes shumë simpatizantëve të grumbulluar...

Rama iu drejtua shqiptarëve

Rama iu drejtua shqiptarëve

para 10 muajve - AlbNews

Fituesi i zgjedhjeve të 23 qershorit, lideri socialist Edi Rama në një fjalim para selisë së PS-së, për herë të parë foli si fitues i këtyre zgjedhjeve me rezultat të thellë ndaj së djathtës.

Rama Jam kryeministri i ardhshëm Falenderoj Berishën për të mirat që i ka bërë këtij vendi Shqiptarët të bëhen pjesë e rilindjes

Rama: Jam kryeministri i ardhshëm. Falenderoj Berishën për të mirat që i ka bërë këtij vendi. Shqiptarët të bëhen pjesë e rilindjes

para 10 muajve - AlbPress

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama konfirmoi sot në mbrëmje se do të jetë Kryeministër i ardhshëm. Me një fjalim nga...

Rama iu drejtua shqiptarëve flet si kryeministër

Rama iu drejtua shqiptarëve, flet si kryeministër

para 10 muajve - Fish Media

Fituesi i zgjedhjeve të 23 qershorit, lideri socialist Edi Rama në një fjalim para selisë së PS-së, për herë të parë foli si fitues i këtyre zgjedhjeve me rezultat të thellë ndaj së djathtës.

Edi Rama Faleminderit atyre qe na vune krye te vendit do te jem kryeminister i te gjitheve

Edi Rama: Faleminderit atyre qe na vune krye te vendit, do te jem kryeminister i te gjitheve

para 10 muajve - Metropol

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, doli këto momente në një deklaratë për mediat që i parapriu ovacioneve për minuta të tëra nga mbështetësit e tij në selinë e partisë.

Rama: Unë, kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

para 10 muajve - Koha.net

Tiranë, 25 qershor - Në fjalimin e tij si fitues i këtyre zgjedhjeve, kryetari i Partisë Socialiste deklaroi se ai do të jetë kryeministri i shqiptarëve dhe njëkohësisht edhe kryeshërbëtori i tyre.

Rama Shqipëria e Kosova bashkohen në BE

Rama: Shqipëria e Kosova bashkohen në BE

para 10 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka folur sot në mbrëmje para turmës së përkrahësve, pas fitores bindëse të arritur në zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri.

Rama Do jem kryeministër dhe kryeshërbëtori juaj

Rama: Do jem kryeministër dhe kryeshërbëtori juaj

para 10 muajve - Lajme Shqip

Tiranë – Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama, pas numërimit të më shumë se 90 për qind të votave, në bazë të të cilave PS...

Rama flet si kryeministër

Rama flet si kryeministër

para 10 muajve - Koha.net

Tiranë, 25 qershor - Lideri i së majtës, Edi Rama për herë të parë foli si fitues i këtyre zgjedhjeve me rezultat të thellë ndaj së djathtës.

Fillon fryma rozë në Shqipëri Rama Shqipëria e Kosova bashkohen në BE

Fillon fryma "rozë" në Shqipëri, Rama: Shqipëria e Kosova bashkohen në BE

para 10 muajve - Almakos

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka folur sot në mbrëmje para turmës së përkrahësve, pas fitores bindëse të arritur në zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri.

Rama Do jem Kryeministër dhe kryeshërbëtori juaj Falenderoj Berishën për çdo të mirë që ka bërë

Rama: Do jem Kryeministër dhe kryeshërbëtori juaj. Falenderoj Berishën për çdo të mirë që ka bërë

para 10 muajve - InfoShqip

Kur tashmë pothuajse gjithçka ka përfunduar dhe Aleanca për Shqipërinë Europiane dhe pse jo zyrtarisht është fituese e zgjedhjeve...

Rama flet si kryeministër Unë kryeshërbëtori juaj Falenderoj Berishën për çdo të mirë

Rama flet si kryeministër: Unë kryeshërbëtori juaj. Falenderoj Berishën për çdo të mirë

para 10 muajve - Bota Sot

Mes shumë simpatizantëve të grumbulluar para selisë së PS-së, kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama foli për herë të parë, edhe pse ende pa u certifikuar rezultati plotësisht, si kryeminsitër.

Rama Do jem Kryeministër dhe kryeshërbëtori juaj Falenderoj Berishën për çdo të mirë që ka bërë

Rama: Do jem Kryeministër dhe kryeshërbëtori juaj. Falenderoj Berishën për çdo të mirë që ka bërë

para 10 muajve - Ora news

Kur tashmë pothuajse gjithçka ka përfunduar dhe Aleanca për Shqipërinë Europiane dhe pse jo zyrtarisht është fituese e zgjedhjeve...

Rama iu drejtua shqiptarëve

Rama iu drejtua shqiptarëve

para 10 muajve - Albeu

Fituesi i zgjedhjeve të 23 qershorit, lideri socialist Edi Rama në një fjalim para selisë së PS-së, për herë të parë foli si fitues i këtyre zgjedhjeve me rezultat të thellë ndaj së djathtës.

Rama Unë do të jem Kryeministri juaj dhe kryeshërbëtori juaj

Rama: Unë do të jem Kryeministri juaj dhe kryeshërbëtori juaj

para 10 muajve - ABC News

Kreu i PS i jep përgjigje të gjitha aludimeve për kryesimin e qeverisë së re. Sot ju vendosët t'më jepni një përgjegjësi të madhe për të udhëhequr vendin.

  Rama Aleanca dhe programi do të rilindin Shqipërinë Berishës i uroj gjithë të mirat në jetën private

Rama: Aleanca dhe programi do të rilindin Shqipërinë, Berishës i uroj gjithë të mirat në jetën private

para 10 muajve - Sot News

"Ne e pranojmë përgjegjësinë, me ndjenjën më të thellë të përuljes ndaj secilit prej jush dhe për çdo ditë nga sot e tutje, ne do të jemi me ju dhe për ju, deri kur kjo përgjegjësi madhore të jetë e jona".

Rama Unë Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

Rama: Unë, Kryeministri dhe kryeshërbëtori juaj

para 10 muajve - Top Channel

Në fjalimin e tij si fitues i këtyre zgjedhjeve, bashkë me koalicionin e majtë, kryetari i Partisë Socialiste deklaroi se ai do të jetë kryeministri i shqiptarëve dhe njëkohësisht edhe kryeshërbëtori i shqiptarëve.

Rama Shqipëria e Kosova bashkohen në BE

Rama: Shqipëria e Kosova bashkohen në BE

para 10 muajve - Telegrafi

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama ka folur sot në mbrëmje para turmës së përkrahësve, pas fitores bindëse të arritur në zgjedhjet e përgjithshme në Shqipëri.

Времеплов
x

Последни вести