Kopshti Fidani shënon 60 vjetorin

Kopshti Fidani shënon 60 vjetorin

më 6.2013 - MTV

FLORIE KAMBERI Me manifestim te organizuar sot Kopshti I femijeve ,,Fidani,, ka shenuar 60 vjetorin e themelimit te saj ndersa me kete rast kane festuar edhe maturantet e vegjel te cilet nga shtatori do te ndjekin mesimin ne klasen e pare.

Rama Berisha ne 8 vjet ka rrenuar dhe braktisur fshatin

Rama: Berisha ne 8 vjet ka rrenuar dhe braktisur fshatin

më 6.2013 - InfoAlbania

ELBASAN - Ne nje takim me banore te Labinot Fushe, kreu socialist u shpreh se kryeministri Sali Berisha mashtron njerzit duke i bere premtime te rreme per demshperblime si per te permbyturit ashtu edhe per uljen e kostos se prodhimit ne fshat.

Basha Rruget e ndertuara tregojne qarte kontrastin me ate qe nuk u be per 11 vjet

Basha: Rruget e ndertuara tregojne qarte kontrastin me ate qe nuk u be per 11 vjet

më 6.2013 - InfoAlbania

TIRANE - Me nje investim prej 13,7 milione lekesh Bashkia e Tiranes perfundoi ndertimin e segmentit rrugor qe lidh rrugen “Skender Jareci” deri tek shinat e Trenit, ne njesine numer 9.

Australia serish shteti me i lumtur ne bote

Australia serish shteti me i lumtur ne bote

më 6.2013 - InfoAlbania

Shteti ku jetohet me mire ne bote eshte Australia. Kete e ka zbuluar Better Life Index e Organization for Economic Cooperation...

Premtimet dhe vizionet e Florentinos per Real Madrid

Premtimet dhe vizionet e Florentinos per Real Madrid

më 6.2013 - InfoAlbania

Premtimet dhe vizionet e Florentinos per Real Madrid Formalitetet kane perfunduar punen e tyre dhe Florentino Perez eshte konfirmuar zyrtarisht per nje tjeter mandate si president i klubit.

Merkato  5 qershor 2013

Merkato - 5 qershor 2013

më 6.2013 - InfoAlbania

Merkato - 5 qershor 2013 Real Madrid: Cavani dhe Suarez Real Madrid ka zgjedhur Uruguajin. Ne Bernabeu, lojtaret e deshiruar per te zevendesuar Higuain, do te ishin Luis Suarez dhe Edinson Cavani.

E aksidentuara e Himares Florije Peci lind vajze

E aksidentuara e Himares, Florije Peci lind vajze

më 6.2013 - InfoAlbania

TIRANE - Florije Peci, studentja nga Librazhdi, qe mbeti ne koma per disa muaj si pasoje e aksidentit te autobusit ne afersi te Himares, lind femijen qe mendohet se eshte frut i nje perdhunimi ne Austri.

Meta  Me 23 qershor Bulqiza do te ndeshkoje harresen dhe neglizhencen

Meta: "Me 23 qershor Bulqiza do te ndeshkoje harresen dhe neglizhencen"

më 6.2013 - InfoAlbania

Pas takimit madheshtor te zhvilluar ne qytetin e Peshkopise, takim ne te cilin u prezantuan kandidatet per deputet ne Qarkun e Dibres, kryetari i Levizjes Socialiste per Integrim, Ilir Meta, u ndaj ne nje takim ne qytetin e Bulqizes.

Reagon Erla Mëhilli Ja e vërteta e incidentit Arben Isaraj deshi të na aksidentonte

Reagon Erla Mëhilli: Ja e vërteta e incidentit, Arben Isaraj deshi të na aksidentonte

më 6.2013 - LajmiFundit

Zëdhënësja e kryeministrit Erla Mëhilli ka eaguar pak minuta më parë në lidhje me incidentin e ndodhur sot në Fier me deputetin e PS, Arben Isaraj.

 Shqiperia Tjetër në oazin e varfërisë

“Shqiperia Tjetër” në "oazin" e varfërisë

më 6.2013 - Top Channel

Natyra i ka dhënë gjithçka , por kjo siç ndodh shpesh në Shqipëri nuk është e mjaftueshme për t’i dhënë frymëmarrje një fshati si Adriatiku i Lushnjes.

Studimet gjatë shtatzënisë

Studimet gjatë shtatzënisë

më 6.2013 - Beba Ime

04.06.2013 - Nuk eshte i vogel numri i vajzave te cilat mbesin me barre gjate studimeve por mendimet e tyre jane te ndryshme ne lidhje me kete ceshtje, tregojne rezultatet e anketes.

Merkato  4 qershor 2013 Real Madrid ne prag te vendosjes se rekordit te ri

Merkato - 4 qershor 2013: Real Madrid ne prag te vendosjes se rekordit te ri!

më 6.2013 - InfoAlbania

Merkato - 4 qershor 2013: Real Madrid ne prag te vendosjes se rekordit te ri! Real Madrid: Marquinhos Sipas shtypit Italian, Real Madrid ka bere nje oferte per mbrojtesin Marquinhos.

Hera e fundit e revolucionit

më 6.2013 - Koha Jone

Po te mos fitonte kete here Parttia Demokratike, atehere mund te thuhej se do te duhej nje revolucion tjeter Demokratik....

Arvizu dhe Sequi apel te rinjve Behuni pjesemarres ne zgjedhje

Arvizu dhe Sequi apel te rinjve: Behuni pjesemarres ne zgjedhje

më 6.2013 - InfoAlbania

TIRANE - Kreu i prezences se SHBA, ne Tirane, Aleksander Arvizu, gjate ne bashkebisedimi me studente te ekselences ne ‘Qytet...

Sinani: Nuk e di as cfare eshte botoksi

më 6.2013 - Koha Jone

Sapo ka plasuar videoklipin e kenges 'Gili gili', i cili po pelqehet mjaft shume ne publik per shkak te stilit Indian, qe ka zgjuar kersherine e publikut.

Времеплов
x