Matura Shtetërore 2013 testi dhe skema e vlerësimit për Gjuhë Letërsi Varianti A

Matura Shtetërore 2013, testi dhe skema e vlerësimit për Gjuhë Letërsi-Varianti A

më 5.2013 - AlbPress

U zhvillua sot provimi i parë i Maturës Shtetërore në lëndën  Gjuhë Shqipe dhe Letërsi në të gjitha shkollat e mesme të vendit.

Matura shtetërore skema e vlerësimit për 4 tezat e Gjuhë  Letërsisë

Matura shtetërore, skema e vlerësimit për 4 tezat e Gjuhë – Letërsisë

më 5.2013 - LajmiFundit

Ministria e Arsimit bëri publik pak minuta më parë, katër skemat e vlerësimit të tezave të provimit të letërsisë. Skemë...

45 mije maturante ne provim

45 mije maturante ne provim

më 5.2013 - Vizion Plus

Edhe këtë vit provimi i maturës për gjimnazistet nuk shpëtoi nga debati për publikimin e tezes para procesit. Ne përfundimit...

Matura shtetërore sot testi i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë

Matura shtetërore, sot testi i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë

më 5.2013 - Bota Sot

Rreth 50 mije maturante ne te gjithe vendin i jane nenshtruar provimit te pare te matures shteterore atij te gjuhes shqipe dhe letersise.

Matura shtetërore sot testi i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë

Matura shtetërore, sot testi i Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë

më 5.2013 - ABC News

Rreth 50 mije maturante ne te gjithe vendin i jane nenshtruar provimit te pare te matures shteterore atij te gjuhes shqipe dhe letersise.

Matura Shtetërore 52 mijë maturantë i nënshtrohen testit të Gjuhë Letërsisë

Matura Shtetërore, 52 mijë maturantë i nënshtrohen testit të Gjuhë-Letërsisë

më 5.2013 - IDEA

Tiranë- 52 mijë maturantë nga gjimnazët në të gjithë vendin i janë nënshtrohen sot provimit të parë të Maturës Shtetërorë, atij të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë.

Skandali me Maturën Shtetërore zbulohet teza para përfundimit të provimit

Skandali me Maturën Shtetërore, zbulohet teza para përfundimit të provimit

më 5.2013 - LajmiFundit

Ka nisur sot procesi i Maturës Shtetërore me provimin e detyruar të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Sipas AKP-së, këtij provimi iu nënshtruan rreth 45 mijë maturantë nga të gjitha shkollat e mesme të vendit.

MSH teza e letersise del ne media para perfundimit te provimit

MSH, teza e letersise del ne media para perfundimit te provimit

më 5.2013 - Metropol

Një skandal ka përfshirë Shkollën “Ismail Qemali” në kryeqytet sot në ditën e provimit të letërsisë.  Teza është siguruar nga gazetari i News 24 në një nga telefonat e studentëve që prisnin jashtë shkollës.

Matura Shtetërore teza e letërsisë del në media para përfundimit të provimit

Matura Shtetërore, teza e letërsisë del në media para përfundimit të provimit

më 5.2013 - Mapo

Një skandal ka përfshirë Shkollën Ismail Qemali në kryeqytet sot në ditën e provimit të letërsisë.  Teletvozioni News 24 ka arritur të ketë tezëne  plotë që ka rënë sot në provim.

 News 24 raporton se ka siguruar tezën para përfundimit zyrtar të provimit

“News 24″ raporton se ka siguruar tezën para përfundimit zyrtar të provimit

më 5.2013 - Panorama

TIRANE- “News 24″ ka njoftuar pak para mbylljes se provimit se ka zbuluar tezen e gjuhës shqipe dhe letërsisë. Teza e fotografuar...

Matura Shtetërore masat e policisë

Matura Shtetërore, masat e policisë

më 5.2013 - Albanian Screen

Tiranë -  Policia e Tiranës ka marr masat për zhvillimin normal të procesit të Maturës Shtetërore. Gjatë transportimit të materialeve u siguruan 40 vende të zhvillimit të provimit si dhe 3 drejtoritë arsimore.

52 mijë maturantë i nënshtrohen testit të Gjuhë Letërsisë

52 mijë maturantë i nënshtrohen testit të Gjuhë Letërsisë

më 5.2013 - LajmiFundit

Drejtoria e Agjencisë Kombëtare të Provimeve njofton se ditën e sotme 52 mijë maturantë do ti nënshtrohen provimit të parë të maturës, testit të gjuhës shqipe.

Matura Shteterore 52 mije maturante per provimin e gjuhes Policia e Tiranës publikon masat

Matura Shteterore, 52 mije maturante per provimin e gjuhes. Policia e Tiranës publikon masat

më 5.2013 - AlbPress

Starton sot procesi i Maturës Shtetërore, me provimin e detyruar të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Hartimi i testeve ka nisur nisi te shtunen e javes se shkuar kur është bërë ngujimi i specialistëve që bënë përzgjedhjen e pyetjeve për këtë provim.

Matura Shtetërore Berisha uron maturantët

Matura Shtetërore, Berisha uron maturantët

më 5.2013 - Albeu

Kryeministri Berisha ka uruar sot të gjithë maturantët që të kenë suksese në provimin e matures . "Te dashur miq, le...

52 mijë maturantë i nënshtrohen provimit të Gjuhë Letërsisë

52 mijë maturantë i nënshtrohen provimit të Gjuhë-Letërsisë

më 5.2013 - Telegrafi

Maturantët sot do t’i nënshtrohen provimit të parë të maturës, testit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, ku do të provojnë dijet e marra gjatë viteve të detyruara të shkollimit.

52 mijë maturantë i nënshtrohen sot provimit të gjuhë Letërsisë

52 mijë maturantë i nënshtrohen sot provimit të gjuhë Letërsisë

më 5.2013 - Zhurnal

Tiranë, 31 maj - Maturantët sot do t’i nënshtrohen provimit të parë të maturës, testit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, ku do të provojnë dijet e marra gjatë viteve të detyruara të shkollimit.

Matura Shteterore Policia e Tiranës publikon masat

Matura Shteterore, Policia e Tiranës publikon masat

më 5.2013 - AlbPress

Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë, bazuar në Urdhërin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit “Mbi marrjen...

Policia e Tiranës masa për mbarëvajtjen e Maturës Shtetërore

Policia e Tiranës, masa për mbarëvajtjen e Maturës Shtetërore

më 5.2013 - Ora news

Policia e Tiranës merr masa për mbarëvajtjen e procesit të provimeve të Maturës Shtetërore. Në një deklaratë për shtyp, policia...

Matura Shtetërore zhvillohet provimi Gjuhë Letërsisë

Matura Shtetërore, zhvillohet provimi Gjuhë- Letërsisë

më 5.2013 - Albeu

Starton sot procesi i Maturës Shtetërore 2013. Rreth 45 mijë maturantë në të gjitha shkollat e mesme të vendit do ti nënshtrohen provimit të detyruar të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë.

52 mijë maturantë i nënshtrohen sot provimit të Gjuhë Letërsisë

52 mijë maturantë i nënshtrohen sot provimit të Gjuhë-Letërsisë

më 5.2013 - Shekulli

Maturantët sot do t’i nënshtrohen provimit të parë të maturës, testit të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë, ku do të provojnë dijet e marra gjatë viteve të detyruara të shkollimit.

Matura shetërore sot provimi i gjuhësh shqipe bllokues valësh kundër kopjes

Matura shetërore, sot provimi i gjuhësh shqipe, bllokues valësh kundër kopjes

më 5.2013 - BalkanWeb

TIRANE- Sot, më 31 maj starton procesi i Maturës Shtetërore, me provimin e detyruar të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Hartimi...

Matura 52 mijë nxënës testohen në Gjuhë Shqipe e Letërsi

Matura, 52 mijë nxënës testohen në Gjuhë Shqipe e Letërsi

më 5.2013 - Panorama

Maturantet ne gjithe vendin i nenshtrohen sot te parit provim te Matures Shteterore, atij te gjuhes shqipe dhe letersise.

Maturantet sot ne testin e Gjuhe Letersise

Maturantet sot ne testin e Gjuhe-Letersise

më 5.2013 - InfoAlbania

52 mije maturante do ti nenshtrohen sot provimit te pare te matures, testit te gjuhes shqipe dhe letersise, ku do te provojne dijet e marra gjate viteve te detyruara te shkollimit.

Nis sot procesi i Maturës Shtetërore me provimin e gjuhës

Nis sot procesi i Maturës Shtetërore me provimin e gjuhës

më 5.2013 - Albanian Screen

Tiranë -  Starton sot procesi i Maturës Shtetërore 2013 me provimin e detyruar të Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë. Ngujimi i specialistëve është bërë që prej së shtunës së kaluar, të cilët po hartojnë edhe testet.

Sot maturantët i nënshtrohen testit të Gjuhë Letërsisë

Sot maturantët i nënshtrohen testit të Gjuhë-Letërsisë

më 5.2013 - Ora news

52 mijë maturantë do ti nënshtrohen sot provimit të parë të maturës, testit të gjuhës shqipe dhe letërsisë, ku do të provojnë dijet e marra gjatë viteve të detyruara të shkollimit.

Maturantet ne kontroll permes detektoreve para provimit

më 5.2013 - Koha Jone

Maturantet e shkollave te mesme ne mbare vendin, rreth 46 mije te tille, do te japin sot provimin e pare te Matures Shteterore, ate te Gjuhe-Letersise.

Çfarë duhet të kenë parasysh maturantët nesër në provim

Çfarë duhet të kenë parasysh maturantët nesër në provim

më 5.2013 - Shekulli

Besarta Basha -Vetëm një ditë na ndan nga provimi i parë i maturës shtetërore, ai i Letërsisë dhe Gjuhës Shqipe. Mbi 42 mijë maturantë nga e gjithë Shqipëria janë sot nën “ethet” e pyetjeve që mund t’ju bien në provimin e të nesërmes.

Matura shtetërore të premten testi i gjuhës dhe letërsisë

Matura shtetërore, të premten testi i gjuhës dhe letërsisë

më 5.2013 - Sot News

Gjatë ditës së premte, 52 mijë maturantë do ti nënshtrohen provimit të gjuhës shqipe dhe letërsisë. Alfons Harizaj, drejtor i Agjencisë Kombëtare të Provimeve u shpreh se në total testi do të ketë 50 pyetje të nivelit mesatar të vështirësisë.

Matura shtetërore të premten zhvillohet testi i letërsisë

Matura shtetërore, të premten zhvillohet testi i letërsisë

më 5.2013 - Shekulli

Rreth 52 mijë maturantë, do të zhvillojnë ditën e nesërme, të premten, provimin e gjuhës shqipe dhe letërsisë. Sipas Alfons...

Matura shtetërore nesër testi i gjuhës dhe letërsisë

Matura shtetërore, nesër testi i gjuhës dhe letërsisë

më 5.2013 - Ora news

52 mijë maturantë do ti nënshtrohen provimit të gjuhës shqipe dhe letërsisë gjatë ditës së premte, ku do të  provojnë dijet e marra  gjatë viteve të detyruara të shkollimit.

Времеплов
x