Lista e deputetëve të PD së

Lista e deputetëve të PD-së

më 5.2013 - Top Channel

Pas përfundimit të hartimit të listës së deputetëve për zgjedhjet e 23 qershorit, kryeministri Sali Berisha foli për mediat, ku deklaroi se lista e kandidatëve për deputetë është e plotë dhe gati për në KQZ.

 Përfundon mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike zbardhet lista

Përfundon mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike, zbardhet lista

më 5.2013 - Sot News

Mbledhja e kryesisë së Partisë Demokratike, e cila ka zgjatur për plot 2 orë, ka zyrtarizuar emrat e 140 kandidatëve për deputetë, që do të depozitohen në Komisionin Qëndror të Zgjedhjeve brenda orës 00:00.

PD dalin emrat e parë

PD, dalin emrat e parë

më 5.2013 - Gazeta Tema

Jemin Gjana dhe Fatos Hoxha janë 2 deputetët demokratë, të parët emra që mësohet se nuk do të jenë pjesë e listës së PD-së në zgjedhjet e 23 qershorit.

Listat zyrtare PS e PD vendosin para mesnatës

Listat zyrtare, PS e PD vendosin para mesnatës

më 5.2013 - Portalb

Partitë politike PS e PD do të prezantojnë listat e kandidatëve për deputetë sot deri orën 00:00 në mesnatë. Partitë politike  PS e PD do të prezantojnë  listat e kandidatëve për deputetë sot deri  orën 00:00 në mesnatë.

Partia Demokratike ende vijon hartimi i listës

Partia Demokratike, ende vijon hartimi i listës

më 5.2013 - Sot News

Pasditen e sotme, deri në orën 19:30, listat me emrat e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike nuk ka përfunduar ende.

Aleanca Kuq e Zi dorëzon listën e kandidatëve

Aleanca Kuq e Zi dorëzon listën e kandidatëve

më 5.2013 - Sot News

Mbrëmjen e sotme, rreth orës 20:45, Aleanca Kuq e Zi dorëzoi në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, listën e kandidatëve për deputetë.

Ja kandidatët për deputetë të LSI së

Ja kandidatët për deputetë të LSI-së

më 5.2013 - Albeu

Lëvizja Socialiste për Integrim (LSI) ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve listat e kandidatëve për deputet ë për zgjedhjet e 23 qershorit.

LSI dorëzon listën e kandidatëve në KQZ Manjani Listë përfaqësuese

LSI dorëzon listën e kandidatëve në KQZ. Manjani: Listë përfaqësuese

më 5.2013 - Shekulli

Lëvizja Socialiste për Integrim, ka zbardhur listën me emrat e kanditatëve për deputetë në zgjedhjet e 23 qershorit.  Lista e zbardhur sot do të jetë edhe përfundimtare.

AK prezanton kandidatët Spahiu Unë përballë Berishës në Tiranë

AK prezanton kandidatët, Spahiu: Unë, përballë Berishës në Tiranë

më 5.2013 - Bota Sot

Aleanca Kuqezi ka prezantuar sot kandidatet e saj per deputete ne zgjedhjet e 23 qershorit. Gjate prezantimit, kreu i AK, Kreshnik Spahiu deklaroi se ne listat e vet kjo force nuk ka asnje ish deputet, minister, por vetem gjak te ri.

LSI shpall zyrtarisht kandidatët Manjani Në listë kemi personalitete

LSI shpall zyrtarisht kandidatët, Manjani: Në listë kemi personalitete

më 5.2013 - Sot News

Ylli Manjani, i cili është i katërti në listë për qarkun e Tiranës, është i pari nga kandidatët për deputetë nga LSI që prononcohet për mediat.

LSI ja lista e kandidateve per deputete ne te gjithe Shqiperine

LSI, ja lista e kandidateve per deputete ne te gjithe Shqiperine

më 5.2013 - Metropol

Lëvizja Socialiste për Integrim pritet të dorëzojë nga momenti në moment listat e kandidatëve për deputetë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Lista e kandidatëve për deputetë emrat që kandidon LSI

Lista e kandidatëve për deputetë, emrat që kandidon LSI

më 5.2013 - NOA

Tiranë, 6 maj 2013, NOA.al- Lëvizja Socialiste për Integrim dorëzoi pak më parë listat e kandidatëve për deputetë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

Zgjedhjet gati lista e kandidatëve të LSI

Zgjedhjet, gati lista e kandidatëve të LSI

më 5.2013 - Albanian Screen

Tiranë -  Publikohet lista zyrtare e kandidatëve të Lëvizjes Socialiste për Integrim në zgjedhjet parlamentare të 23 Qershorit.

Del lista e kandidatëve të LSI Meta garon në Tiranë

Del lista e kandidatëve të LSI, Meta garon në Tiranë

më 5.2013 - Gazeta Tema

Lëvizja Socialiste për Integrim publikoi listën e kandidatëve të saj për deputet. Ylli Manjani tha se kjo është lista që do e çojë Shqipërinë më pranë Europës.

Pritet zyrtarizimi i listave të kandidatëve emrat e fundit të PS dhe PD

Pritet zyrtarizimi i listave të kandidatëve, emrat e fundit të PS dhe PD

më 5.2013 - Gazeta Shqip

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike pritet të publikojnë sot listat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet e 23 qershorit.

PD ende nuk dor euml zon listat

PD ende nuk dorëzon listat

më 5.2013 - Indeks online

Deputeti aktual i Partisë Socialiste, Arben Malaj, konfirmoi para pak çastesh, se emri i tij është hequr nga listat e kandidatëve për deputetë të kësaj partie.

Ja emrat që do të kandidojnë për Frymën e Re Demokratike

Ja emrat që do të kandidojnë për Frymën e Re Demokratike

më 5.2013 - Gazeta Tema

Fryma e Re Demokratike ka përmbyllur listat e kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit. Burime pranë kësaj partie thonë se në diskutim është vetëm lista e kandidatëve për qarkun më të madh, atë të Tiranës.

Orët e fundit për listat e deputetëve largime dhe prurje të reja në PS e PD

Orët e fundit për listat e deputetëve, largime dhe prurje të reja në PS e PD

më 5.2013 - Yll Press

Gjithsesi ora 00.00 kur është afati final për dorëzimin e dokumentacionit, do të të hedhë dritë plotësisht mbi fatet e të vjetërve socialistë por edhe të rinjve që aspirojnë për tu bërë ligjvënës.

Pritet zyrtarizimi i listave të deputetëve PD e PS prezantojnë emrat që çojnë në KQZ

Pritet zyrtarizimi i listave të deputetëve, PD e PS prezantojnë emrat që çojnë në KQZ

më 5.2013 - Ora news

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike do të publikojnë sot listat e kandidatëve që do të garojnë në zgjedhjet e 23 qershorit.

Orët e fundit për listat e deputetëve largime dhe prurje të reja në PS e PD

Orët e fundit për listat e deputetëve, largime dhe prurje të reja në PS e PD

më 5.2013 - NOA

Tiranë, 6 maj 2013, NOA.al- Vetëm pak orë ndajnë nga afati përfundimtar kur forcat politike do të paraqesin listat e kandidatëve...

KQZ Prifti kandidat i pavarur në Qarkun e Fierit

KQZ: Prifti kandidat i pavarur në Qarkun e Fierit

më 5.2013 - Klan

Ish deputeti i Levizjes Socialiste per Integrim Dritan Prifti do te kandidoje serish ne qarkun e Fierit, por kesaj here si kandidat i pavarur.

Edi Rama kandidohet si i pari në listën e Vlorës

Edi Rama kandidohet si i pari në listën e Vlorës

më 5.2013 - Kurir

Partitë kryesore PD e PS kanë mbyllur pothuajse listat e kandidatëve për deputetë. Edhe pse mbeten shumë pak orë deri në...

Aleanca Kuq e Zi dorëzon listën e kandidatëve

Aleanca Kuq e Zi dorëzon listën e kandidatëve

më 5.2013 - Albtime

Mbrëmjen e sotme, rreth orës 20:45, Aleanca Kuq e Zi dorëzoi në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, listën e kandidatëve për deputetë.

KQZ Dritan Prifti kandidat i pavarur për deputet në Qarkun e Fierit

KQZ: Dritan Prifti, kandidat i pavarur për deputet në Qarkun e Fierit

më 5.2013 - IDEA

Tiranë- Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar Dritan Prifti do të dalë zyrtarisht i vetëm si kandidat i pavarur për deputetët në qarkun e Fierit.

Or euml t e fundit p euml r listat e deputet euml ve largime dhe prurje t euml reja n euml PS e PD

Orët e fundit për listat e deputetëve, largime dhe prurje të reja në PS e PD

më 5.2013 - Indeks online

Vetëm pak orë ndajnë nga afati përfundimtar kur forcat politike do të paraqesin listat e kandidatëve për deputetë në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, ndërsa situata në kampet e partive të mëdha duket se zien nga vendimet e marra nxitimthi në fund.

KQZ regjistron Dritan Priftin si kandidat i pavarur në Qarkun e Fierit I plotëson kriteret

KQZ regjistron Dritan Priftin si kandidat i pavarur në Qarkun e Fierit: I plotëson kriteret

më 5.2013 - Portalb

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pranoi sot kërkesën e Dritan Priftit për t’u regjistruar si kandidat i pavarur në Qarkun e Fierit.

Aleanca Kuq e Zi garon e vetme

Aleanca Kuq e Zi garon e vetme

më 5.2013 - Kosova Sot

Aleanca Kuq e Zi ka vendosur të garoj e vetme në zgjedhjet e ardhshme të 23 qershorit. Kryetari i saj, Kreshnik Spahiu së bashku me drejtuesit e tjerë, ka shpallur edhe listat e kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit.

AK shpall listat e kandidatëve për deputetë

AK shpall listat e kandidatëve për deputetë

më 5.2013 - Albeu

Aleanca Kuq e Zi shpalli sot listat e kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit. Në një konferencë për shyp, kreu i AK-së Kreshnik Spahiu deklaroi se në listat e AK-së nuk ka asnjë ish-ministër apo deputet.

Shqipëri Aleanca Kuq e Zi garon e vetme

Shqipëri: Aleanca Kuq e Zi garon e vetme

më 5.2013 - RTV 21

Tiranë, 6 maj 2013 Aleanca Kuq e Zi ka vendosur të garoj e vetme në zgjedhjet e ardhshme të 23 qershorit. Kryetari i saj, Kreshnik Spahiu së bashku me drejtuesit e tjerë, ka shpallur edhe listat e kandidatëve për deputetë në 12 qarqet e vendit.

PS PD mbledhin Kryesitë në ora 20 00 ethet e fundit përpara listave të kandidatëve për deputetë

PS-PD mbledhin Kryesitë në ora 20:00, ethet e fundit përpara listave të kandidatëve për deputetë

më 5.2013 - LajmiFundit

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike kanë përcaktuar orën 20:00 për mbledhjen e Kryesive ku do të propozohet, shqyrtohet dhe miratohet zyrtarisht lista shumë emërore e kandidatëve për deputetë të zgjedhjeve të 23 Qershorit.

Времеплов
x