Chelsea Benfica finalja e Europa League

Chelsea-Benfica, finalja e Europa League

më 5.2013 - Tring

Chelsea dhe Benfica janë dy skuadrat finaliste të Europa League pas ndeshjeve të kthimit gjysmëfinale të këtij kompeticioni të cilat u përcollën ekskluzivisht në Tring Sport dhe Vizion Plus.

Çelsi dhe Benfika dy skuadrat që do të luajnë në finalen e Europa Legaue

Çelsi dhe Benfika dy skuadrat që do të luajnë në finalen e Europa Legaue

më 5.2013 - Ora news

Çelsi dhe Benfika janë dy skuadrat të cilat do të luajnë në finalen e Europa Legaue që zhvillohet në Amsterdam me 15 Maj.

Perez Çelsi nuk është favorit

Perez Çelsi nuk është favorit

më 5.2013 - Zhurnal

Mesfushori i Benfikës, Enzo Perez, mendon se Çelsi nuk do të jetë favorit në finalen e Ligës së Evropës. Ai beson se të dyja skuadrat kanë gjasa të barabarta për të triumfuar në përballjen e 15 majit në “Amsterdam Arena”.

Perez Chelsea nuk është favorit në finale

Perez: Chelsea nuk është favorit në finale

më 5.2013 - Telegrafi

Mesfushori i Benficas, Enzo Perez, ka thënë se Chelsea nuk është favorit në finalen e Europa Leaguese kur këto dy ekipe të përballen me 15 maj në Amsterdam Arena.

Çelsi-Benfika finalja e Europa League

më 5.2013 - Metropol

Favoritët kanë kaluar në finalen e Europa League. Çelsi e Benfika janë dy ekipet që kanë fituar të drejtën për të luajtur në finalen e Amsterdamit, pasi kanë fituar dje të dyja me rezultatin 3-1.

Çelsi Benfika finalja e Europa League

Çelsi-Benfika, finalja e Europa League

më 5.2013 - Sot News

Çelsi tregoi dhe një herë tjetër mbrëmë se meritonte të ishte në finale të Europa League për këtë sezon, pasi mundi të tregonte...

Çellzi dhe Benfika janë finalistë në Ligën e Evropës

Çellzi dhe Benfika janë finalistë në Ligën e Evropës

më 5.2013 - MTV

Çellzi dhe Benfika janë tashmë dy ekipet finaliste që do të luftojnë për vendin e parë të Ligës së Evropës, më 15 maj në Amsterdam.

Çelsi Benfika finalja e EL

Çelsi-Benfika, finalja e EL

më 5.2013 - Kosova Sot

Benfika dhe Çelsi janë finalistët e Europa Ligës pasi të enjten mbrëma eliminuan Fenerbahçen, respektivisht Baselin. Çelsi në shtëpi mposhti zviceranët e Baselit me shifrat 3:1 dhe u kualifikua për në finale me rezultat të përgjithshëm 5-2.

 Çelsi Benfika finalja e Europa League

Çelsi-Benfika, finalja e Europa League

më 5.2013 - TV Koha

Çelsi dhe Benfika janë dy skuadrat të cilat do të luajnë në finalen e Europa Legaue që zhvillohet në Amsterdam me 15 maj.

Finalja e Europa League kalojne Chelsea dhe Benfica

Finalja e Europa League: kalojne Chelsea dhe Benfica

më 5.2013 - InfoAlbania

Finalja e Europa League: kalojne Chelsea dhe Benfica Benfica dhe Chelsea jane kualifikuar ne finalen e Europa League dhe do te perballen ndermjet tyre ne  15 maj, per kupen e kampionatit europian.

Liga e Europës Benfika dhe Çelsi janë finaliste

Liga e Europës, Benfika dhe Çelsi janë finaliste

më 5.2013 - ABC News

Finalistë të Ligës së Europës janë Benfika dhe Çelsi. Në Arenën e Amsterdamit, kupën do ta diskutojnë një skuadër portugeze dhe një angleze, pasi eleminuan përkatësisht Fenerbahçen dhe Bazelin.

Perez Çelsi nuk është favorit

Perez: Çelsi nuk është favorit

më 5.2013 - RTK

Mesfushori i Benfikës, Enzo Perez, mendon se Çelsi nuk do të jetë favorit në finalen e Ligës së Evropës. Ai beson se të dyja skuadrat kanë gjasa të barabarta për të triumfuar në përballjen e 15 majit në “Amsterdam Arena”.

Chelsea Benfica finalja e Europa League

Chelsea-Benfica, finalja e Europa League

më 5.2013 - Koha.mk

Chelsea-Benfica është finalja e sivjemë në Europa League. Skuadra londineze e ka siguruar finalen pasi e ka mposhtur edhe në ndeshjen e dytë skuadrën zvicërane, Chelsea ishte në disavantazh në pjesën e parë.

Liga e Europës Chelsea e Benfica në finale

Liga e Europës, Chelsea e Benfica në finale

më 5.2013 - LajmiFundit

Chelsea dhe Benfica janë dy skuadrat finaliste të Ligës së Evropës, të cilat do të përballen për titullin më 15 maj në Amsterdam.

Chelsea dhe Benfica në finalen e Europa League

Chelsea dhe Benfica në finalen e Europa League

më 5.2013 - Ina

Chelsea dhe Benfica do të luajnë në finale të Europa League. Skuadra londineze e fitoi përballjen e dyfishtë ndaj Baselit në gjysmëfinale.

Chelsea  Benfica finalja e Europa League

Chelsea – Benfica, finalja e Europa League

më 5.2013 - Yll Press

Golat e Torres, Moses e Luiz ia sollën fitoren skuadrës së Rafael Benitezit, ndërsa për udhëtuesit golin e vetëm e shënoi Salah.

Chelsea dhe Benfica skuadrat finaliste të Ligës së Evropës

Chelsea dhe Benfica, skuadrat finaliste të Ligës së Evropës

më 5.2013 - Albanian Screen

Londër -  Chelsea dhe Benfica janë dy skuadrat finaliste të Ligës së Evropës, të cilat do të përballen për titullin më 15 maj në Amsterdam.

Jorge E dija se do ta mposhtnim Fenerbahçen

Jorge: E dija se do ta mposhtnim Fenerbahçen

më 5.2013 - Telegrafi

Trajneri i Benficas, Jorge Jesus, ka thënë se ekipi i tij ka besuar gjithmonë se do ta eliminojnë Fenerbahçen në gjysmëfinalen e Europa Leagues.

Chelsea dhe Benfica në finale të Ligës së Evropës

Chelsea dhe Benfica në finale të Ligës së Evropës

më 5.2013 - Kurir

Chelsea dhe Benfica janë tashmë dy ekipet finaliste që do të luftojnë për vendin e parë të Ligës së Evropës, më 15 maj në Amsterdam.

Chelsea dhe Benfica në finale të Ligës së Evropës

Chelsea dhe Benfica në finale të Ligës së Evropës

më 5.2013 - Bota Sot

Chelsea dhe Benfica janë tashmë dy ekipet finaliste që do të luftojnë për vendin e parë të Ligës së Evropës, më 15 maj në Amsterdam.

Chelsea dhe Benfica në finale të Ligës së Evropës

Chelsea dhe Benfica në finale të Ligës së Evropës

më 5.2013 - LajmiFundit

Chelsea dhe Benfica janë tashmë dy ekipet finaliste që do të luftojnë për vendin e parë të Ligës së Evropës, më 15 maj në Amsterdam.

Çelsi Benfika finalja e Ligës së Europës

Çelsi-Benfika, finalja e Ligës së Europës

më 5.2013 - Panorama Sport

Benfika dhe Çelsi është finalja e vogël e kontinentit. Portugezët e drejtuar nga Horge Hezus kanë përmbysur në shtëpi humbjen 0-1 të Turqisë dhe falë suksesit 3-1 në mbrëmjen e djeshme meritojnë një vend në finalen e Amsterdamit, më 15 maj.

Chelsea dhe Benfica në finale të Ligës së Evropës

Chelsea dhe Benfica në finale të Ligës së Evropës

më 5.2013 - Evropa e Lirë

Chelsea dhe Benfica janë tashmë dy ekipet finaliste që do të luftojnë për vendin e parë të Ligës së Evropës, më 15 maj në Amsterdam.

Jorge Kemi qenë të bindur se do ta eliminonim Fenerbahçen

Jorge: Kemi qenë të bindur se do ta eliminonim Fenerbahçen

më 5.2013 - Ilirida

Trajneri i Benficas, Jorge Jesus, ka thënë se ekipi i tij ka besuar gjithmonë se do ta eliminojnë Fenerbahçen në gjysmëfinalen e Europa Leagues.

Çelzi dhe Benfika në finale

Çelzi dhe Benfika në finale

më 5.2013 - Alsat-M

Skuadra e Çelsit dhe ajo e Benfikës do të ballafaqohen në finale të Ligës së Evropës, që më 15 maj do të zhvillohet në Amsterdam.

Në finale çelsi Benfika

Në finale çelsi Benfika

më 5.2013 - Zhurnal

Skuadra e Çelsit dhe ajo e Benfikës do të ballafaqohen në finale të Ligës së Evropës, që më 15 maj do të zhvillohet në Amsterdam.

Chelsea dhe Benfica në finalen e UEFA Europa League  VIDEO

Chelsea dhe Benfica në finalen e UEFA Europa League – VIDEO

më 5.2013 - Shqipmedia

Kane perfunduar takimet e kthimit per gjysemfinalet e UEFA Europa League. Chelsea dhe Benfika jane dy ekipet qe do te udhetojne drejt Amsterdamit per finalen e madhe.

Dy rezultate 3 1 në Ligën e Europës Çelsi Benfika në finale

Dy rezultate 3-1 në Ligën e Europës, Çelsi-Benfika në finale

më 5.2013 - BalkanWeb

Ashtu siç pritej pas hedhjes së shortit të gjysmëfinaleve, ashtu ka ndodhur, Çelsi dhe Benfika do të diskutojnë finalen e 15 majit në Amsterdam në Ligën e Europës.

Chelsea Benfica ëshët finalja e Evropa League

Chelsea-Benfica ëshët finalja e Evropa League

më 5.2013 - Portalb

Finalja e Europa Leagues do të luhet më 15 maj në Amsterdam Chelsea dhe Benfica do të luajnë në finalen e Europa Leagues.

Chelsea Benfica ëshët finalja e Eropa League

Chelsea-Benfica ëshët finalja e Eropa League

më 5.2013 - Portalb

Finalja e Europa Leagues do të luhet më 15 maj në Amsterdam Chelsea dhe Benfica do të luajnë në finalen e Europa Leagues.

Времеплов
x