Pikat e zeza ne fytyre, si ti hiqni perfundimisht

më 2.2013 - AlbPress

Pastroni fytyren me qumësht

Pastroni fytyren me qumësht

më 2.2013 - Mapo

Maskë intensive

Maskë intensive

më 2.2013 - Sekrete Bukurie

Përbërësit; 1 domate 1 lugë lëng limoni 1 lugë miell tërshëre ose fara Përgatitja; Merrni domaten, heqni lëkuren priteni në copëza të vogla dhe hidheni në blender.

Maskë me karrotë për lëkurë të yndyrshme dhe të butë

Maskë me karrotë për lëkurë të yndyrshme dhe të butë

më 2.2013 - Keshilla

Kjo recetë është një nga trajtimet më efektive me të cilen mund të trajtoni lëkuren e yndyrshme, dhe sigurisht nëse dëshironi të keni lëkurë të butë dhe të lëmuar.

Maskë me miell për lëkurë

Maskë me miell për lëkurë

më 2.2013 - Keshilla

Përbërësit; 2 lugë miell 1 të bardhë veze 1 lugë mjaltë Përgatitja; Merrni të bardhen e vezës, hidheni në tas dhe rraheni deri sa të bëhet pak marenge.

Maskë me lëng limoni dhe çaj

Maskë me lëng limoni dhe çaj

më 2.2013 - Telegrafi

Maskat me lëngun e limonit do të bëhen të domosdoshme, për të trajtuar aknet në fytyrën tuaj. Përveç vitaminës D, lëngu i limonit është një nga frutat me të sugjeruar për pasur një jetë sa më të shëndetshme.

Recetë zbardhuese e përgatitur në shtëpi

Recetë zbardhuese e përgatitur në shtëpi

më 2.2013 - Sekrete Bukurie

Besoj që shumë femra kanë kërkuar për masken e duhur e cila do të zbardhojë fytyren e tyre pa qënë nevoja të shkojnë në sallone kozmetike për të trajtuar lëkuren e tyre, si dhe sigurisht për të arritur rezultatin e dëshiruar.

Si të keni pigment lëkure më të bardhë

Si të keni pigment lëkure më të bardhë

më 2.2013 - Keshilla

Në qoftëse keni probleme me lëkuren e fytyrës, e cila qëndron gjatë gjithë kohës e arcaruar, e skuqur, dhe e irrituar atëherë ju ftojmë të provoni receten e mëposhtme.

Pastroni fytyren me qumësht

Pastroni fytyren me qumësht

më 2.2013 - Keshilla

Larja e fytyrës me qumësht është gjëja më e mirë që mund të bëni edhe nëse keni lëkuren më të ndjeshme në botë, më problematiken.

Si të heqni njollat e kuqe në fytyrë

Si të heqni njollat e kuqe në fytyrë

më 2.2013 - Keshilla

Po kërkoni receten magjike për të eleminuar prezencen e njollave të kuqe në fytyrë? Mos u shqetesoni, ne kemi gjithnjë zgjidhje për problemin tuaj.

Si të përgatisni locion pastrues për lëkuren e fytyrës

Si të përgatisni locion pastrues për lëkuren e fytyrës

më 2.2013 - Keshilla

Përbërësit; ½ filxhan kos natyral 1 lugë vaj ulliri 1 e ½ lëng limoni Përgatitja; Merrni limonin shtrydheni dhe merrni gjithë lëngun.

Pikat e zeza  ja si t i heqim nga fytyra

Pikat e zeza, ja si t’i heqim nga fytyra

më 2.2013 - Portalb

Edhe pse efekti i produkteve kimike është më i shpejtë, këshillohet përdorimi i produkteve natyrale, të cilat nuk kanë efekte anësore dhe kanë rezultate më afatgjata.

Pikat e zeza  si t i hiqni nga fytyra përgjithmonë

Pikat e zeza, si t’i hiqni nga fytyra përgjithmonë

më 2.2013 - Bota Sot

Ka raste kur ju ushtroni presion mbi to duke përftuar efekt të kundërt dhe duke i infektuar apo lënë shenja. Nëse ju shtrydhni një pikë të zezë, ajo kthehet në një shenjë të dukshme Pikat e zeza në fytyrë janë sa të bezdisshme aq edhe të shëmtuara.

Времеплов
x