Babai i Florijes Kosovarët të pafajshëm vajza nuk fjeti në shtëpitë e tyre në Austri

Babai i Florijes: Kosovarët, të pafajshëm, vajza nuk fjeti në shtëpitë e tyre në Austri

më 2.2013 - BalkanWeb

LIBRAZHD - Selman Peci nuk e dëshiron fëmijën që bart në bark vajza e tij, Florija. Jo se është kundër lindjes, por i druhet shëndetit mendor dhe fizik të së bijës.

Shtatzënia në spital policia austriake fillon hetimet

Shtatzënia në spital, policia austriake fillon hetimet

më 2.2013 - Gazeta Shqip

Përkthyesja: Flet nga Austria, Lumije Peçi: Po hetojnë hyrje-daljet në spital Lumije Peçi, zonja nga Kosova që ka pritur Florije Pecin në Austri, është shprehur mjaft e shokuar për lajmin e shtatzënisë së 22-vjeçares.

Intervista e pacensuruar e 22 vjeçares Nuk e dua fëmijën ma bënë mjekët me gjilpërë

Intervista e pacensuruar e 22-vjeçares: Nuk e dua fëmijën, ma bënë mjekët me gjilpërë

më 2.2013 - Gazeta Shqip

Përdhunimi Florije Peci: Fëmijën ma kanë bërë doktorët me gjilpërë…! Silvana Muça E mbijetuara e tragjedisë së 21 majit...

Familjarët Prokuroria nuk ktheu përgjigje për një muaj mbi denoncimin për përdhunim

Familjarët: Prokuroria nuk ktheu përgjigje për një muaj mbi denoncimin për përdhunim

më 2.2013 - Gazeta Shqip

Erida Peci tregon përkushtimin ndaj 22-vjeçares . Motra e Florijes: “Personi që kreu krimin mund të jetë pacient ose pjesë...

Ambasadori shqiptar në Austri Florije Peçi ka pasur kujdes maksimal gjatë kurimit

Ambasadori shqiptar në Austri:Florije Peçi ka pasur kujdes maksimal gjatë kurimit

më 2.2013 - Gazeta Tema

“Florije Peci ka pasur kujdes maksimal gjatë kurimit të saj në Austri”. Kështu është shprehur në një lidhje telefonike për “Gazeta Shqiptare”, ambasadori i vendit tonë në Austri, Vili Minarolli.

Ambasadori në Austri Florija s u abuzua pati përkujdesje maksimale

Ambasadori në Austri: Florija s’u abuzua, pati përkujdesje maksimale

më 2.2013 - AlbNews

SPECIALE Fshati Katjel i tmerruar nga shtatzënia e Florije Pecit

SPECIALE/ Fshati Katjel, i tmerruar nga shtatzënia e Florije Pecit

më 2.2013 - Gazeta Tema

Florije Peci ne shkolle me shoqet Gazmend Peci: Personi që ka abuzuar me motrën, time të varet në litar Kur Florije Peci u rikthye, në mesin e tetorit të vitit të shkuar, i gjithë fshati ka mbajtur frymën për t’i uruar jetë të gjatë.

Ambasadori në Vjenë Me Florijen nuk është abuzuar

Ambasadori në Vjenë: Me Florijen nuk është abuzuar

më 2.2013 - Albeu

" Florije Peci ka pasur kujdes maksimal gjatë kurimit të saj në Austri ". Kështu është shprehur në një lidhje telefonike për "Gazeta Shqiptare", ambasadori i vendit tonë në Austri , Vili Minarolli .

Ambasadori në Austri Florija s u abuzua pati përkujdesje maksimale

Ambasadori në Austri: Florija s'u abuzua, pati përkujdesje maksimale

më 2.2013 - BalkanWeb

TIRANE – “Florije Peci ka pasur kujdes maksimal gjatë kurimit të saj në Austri”. Kështu është shprehur në një lidhje telefonike për “Gazeta Shqiptare”, ambasadori i vendit tonë në Austri, Vili Minarolli.

Motra e Florije Peçit Përdhunimi në Austri ndodhi në fund të gushtit 2012

Motra e Florije Peçit: Përdhunimi në Austri ndodhi në fund të gushtit 2012

më 2.2013 - LajmiFundit

Prokuroria shqiptare ka njoftuar se do t’i dërgoje leter porosi autoriteteve austriake për te kryer veprime hetimore ne lidhje me rastin e Florie Pecit.

Zbulohet ecuria e kurimit të Florie Peçit në Austri

Zbulohet ecuria e kurimit të Florie Peçit në Austri

më 2.2013 - Tring

Prokuroria Shqiptare pritet t’i dërgoje letër porosi autoriteteve austriake për te kryer veprime hetimore në lidhje me rastin e Florie Peçit.

Florie Peci zbulohet raporti

Florie Peci, zbulohet raporti

më 2.2013 - Vizion Plus

Ky eshte spitali ku studentja e mbijetuar e aksidentit te Himares Florie Peci, ka qëndruar  per rehabilitim,  pas zgjimit nga gjendja e komes.

Florije Peçi Nuk do e mbaj fëmijën Policia ADN për zbulimin e atësisë

Florije Peçi: Nuk do e mbaj fëmijën. Policia: ADN, për zbulimin e atësisë

më 2.2013 - 24 ore

Jam mirë, por nuk do ta mbaj këtë shtatzani". Këto janë fjalët e vetme që ka thënë përmes një lidhjeje telefonike për "Gazetën Shqiptare", 22-vjeçarja nga Katjeli i Librazhdit, Florije Peçi, të cilën pas aksidentit e ka ndjekur vetëm fati i keq.

Akuza tërheq EKO t dhe pyet mjekët pritet dërgimi i letërporosisë në Austri

Akuza tërheq EKO-t dhe pyet mjekët pritet dërgimi i letërporosisë në Austri

më 2.2013 - Standard

Elton Qyno Kërkohet marrja në pyetje e familjes kosovare. Prokuroria: Florije Pecin do ta pyesim në prani të psikologes Prokuroria e Tiranës, ka nisur zyrtarisht hetimet lidhur me zbardhjen e misterit të shtatzënisë së Florije Pecit.

Vëllai Familja kosovare s ka gisht mbanin me drekë motrën çdo ditë të shtunë

Vëllai: Familja kosovare s’ka gisht, mbanin me drekë motrën çdo ditë të shtunë

më 2.2013 - Standard

Elton Qyno Motra e Florijes, Erida Peci: Nuk flas nëse s’më jep leje vëllai. Familja kërkon të bëjë abortin, mjekët s’marrin...

I vëllai i Florijes  Autori do paguajë me jetë

I vëllai i Florijes: “Autori do paguajë me jetë”

më 2.2013 - InfoShqip

“Jam mirë, por nuk do ta mbaj këtë shtatzëni”. Pas aksidentit në Himarë  Florija ka mbetur me pasoja fizike dhe  mendore,...

Spitali austriak Të hapur për hetime

Spitali austriak: Të hapur për hetime

më 2.2013 - BalkanWeb

TIRANE -Klinika ku ka qëndruar Florije Peçi nuk ka komentuar gjatë mbi akuzën e ngritur nga familja e saj pas zbulimit të shtatzënisë që përkon me fundin e muajit shtator, periudhë kur vajza ka qenë në Austri.

Spitali austriak Të hapur për hetime

Spitali austriak: Të hapur për hetime

më 2.2013 - AlbNews

E dhunuara në komë kërkon të abortojë fëmijën

E dhunuara në komë, kërkon të abortojë fëmijën

më 2.2013 - Almakos

Ngjarja e pazakontë, që padyshim mund të cilësohet si një skandal i mjekësisë, vijon me detaje dhe shqetësime të tjera nga ana e familjarëve të vajzës së mbijetuar nga tragjedia e Himarës.

Përdhunimi në Austri Florije Peci kërkon abortin Mjekët S e lejojmë

Përdhunimi në Austri, Florije Peci kërkon abortin. Mjekët: S`e lejojmë

më 2.2013 - LajmiFundit

Tirane – Florije Peci, studentja e aksidentuar në Himarë, e cila dyshohet se është përdhunuar gjatë qëndrimit për mjekim në Austri,  ka kërkuar ndërprerjen e shtatzanisë dhe abortimin e fëmijës.

Florije Peçi Nuk do e mbaj fëmijën Policia ADN për zbulimin e atësisë

Florije Peçi: Nuk do e mbaj fëmijën. Policia: ADN, për zbulimin e atësisë

më 2.2013 - BalkanWeb

TIRAN- Fjalët e vetme që ka thënë përmes një lidhjeje telefonike për "Gazetën Shqiptare", 22-vjeçarja nga Katjeli i Librazhdit, Florije Peçi, të cilën pas aksidentit e ka ndjekur vetëm fati i keq.

Familja e Florije Peçit kërkon abortin e fëmijës kundërshtojnë mjekët

Familja e Florije Peçit kërkon abortin e fëmijës, kundërshtojnë mjekët

më 2.2013 - Sot News

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet në lidhje me rastin e Florie Peçit e cila në bazë të denoncimit të familjarëve të saj është përdhunuar gjatë kohës që ka qenë në një spital në Austri për kurim pas aksidentit tragjik të muajit maj në Himarë.

Florije Peçi Nuk do e mbaj fëmijën Policia ADN për zbulimin e atësisë

Florije Peçi: Nuk do e mbaj fëmijën. Policia: ADN, për zbulimin e atësisë

më 2.2013 - AlbNews

Vëllai i Flories Motra nuk mban mend asgjë

Vëllai i Flories: Motra nuk mban mend asgjë

më 2.2013 - Mapo

Dhunimi i Florie Peçit Klinika austriake Do hetojmë

Dhunimi i Florie Peçit. Klinika austriake: Do hetojmë

më 2.2013 - Shekulli

Klinika Gmundnerberg, në Vjenë të Austrisë ku Florie Peçi qëndroi pas aksidentit tragjik të 21 majit në Himarë nuk pranojnë të japin informacion, por shprehen se po bashkëpunojnë për hetimet.

Studentia shtatzënë S do ta mbaj fëmijën Policia ADN për atësinë

Studentia shtatzënë: S’do ta mbaj fëmijën. Policia: ADN, për atësinë

më 2.2013 - IDEA

Tiranë- Florije Peçi, studentja 22-vjeçare e mbijetuar nga aksidenti i Himarës është shprehur se nuk do ta mbajë fëmijën që pret, nga një shtatzani misterioze gjatë kohës që ka qenë në koma në Austri.

Vëllai i studentes Motra u dhunua  Prokuroria hetime për përdhunim

Vëllai i studentes: Motra u dhunua – Prokuroria, hetime për përdhunim

më 2.2013 - Gazeta Shqip

Procedimi Gazmend Peci: Familja kosovare s’ka gisht. Hetuesit, gati letërporosia në Austri Vajza 22-vjeçare, e cila u dëmtua...

Historia e Florije Pecit zbulon mashtrimin me 24 vajzat e aksidentuara

Historia e Florije Pecit zbulon “mashtrimin” me 24 vajzat e aksidentuara

më 2.2013 - Gazeta Shqip

Dëmshpërblimi Studentet: I kemi shkruar edhe Kryeministrit, por s’ka përgjigje Disa nga vajzat e aksidentuara kërkojnë ende...

Florije Peci Nuk do e mbaj femijen shoqja Ajo ka probleme me kujtesen

Florije Peci: Nuk do e mbaj femijen, shoqja: Ajo ka probleme me kujtesen

më 2.2013 - InfoAlbania

TIRANE- Fjalet e vetme qe ka thene permes nje lidhjeje telefonike per "Gazeten Shqiptare", 22-vjecarja nga Katjeli i Librazhdit, Florije Peci, te cilen pas aksidentit e ka ndjekur vetem fati i keq.

E dhunuara në komë kërkon të abortojë fëmijën

E dhunuara në komë, kërkon të abortojë fëmijën

më 2.2013 - Telegrafi

Ngjarja e pazakontë, që padyshim mund të cilësohet si një skandal i mjekësisë, vijon me detaje dhe shqetësime të tjera nga ana e familjarëve të vajzës së mbijetuar nga tragjedia e Himarës.

Времеплов
x