Si të përgatisim një maskë fytyre për heqjen e akneve

Si të përgatisim një maskë fytyre për heqjen e akneve

më 2.2013 - Keshilla

Përbërësit; ½ e një limoni 1-2 të verdhë veze 3-4 filxhanë vaj caji jeshil Si fillim e ndajmë të bardhën e vezës nga e verdha.

Si të përgatisim një maskë fytyre për heqjen e rrudhave

Si të përgatisim një maskë fytyre për heqjen e rrudhave.

më 2.2013 - Keshilla

Përbërësit; 1 të verdhë veze 1 lugë argjile të bardhë 1 lugë vaj jojoba Vaji i jojobës ka aminoacide, vlera ushqyese, vitaminën E të cilat janë mjaft të shëndetshme  për lëkurën.

Si të përgatisim një maskë kundër rrudhave të plakjes

Si të përgatisim një maskë kundër rrudhave të plakjes

më 2.2013 - Sekrete Bukurie

Përbërësit; 2 kallëp djath i bardhë 1-2 lugë qumësht 1 kastravec të vogël 1 lugë vaj ulliri Merrni kallëpet e djathit dhe i bashkoni me qumështin.

Si të përgatisim një krem për mbrojtjen e lëkurës

Si të përgatisim një krem për mbrojtjen e lëkurës

më 2.2013 - Sekrete Bukurie

Përbërësit; 1 të verdhë veze 1-2 lugë kosi natyral Si fillim ne marrim vezën dhe e ndajmë të verdhën  nga e bardha. Pastaj vezën e futni në frigorifer.

Maskë e thjeshtë bio për cdo lloj lëkure  garanton fytyrë të pastër

Maskë e thjeshtë bio për cdo lloj lëkure, garanton fytyrë të pastër

më 2.2013 - NOA

Përse të paguani për një maskë fytyre kur ju mund ta bëni vetë me përbërës natyror që gjenden në kuzhinën tuaj? Ndryshe...

Maskë me avokado dhe limon për eleminimin e rrudhave

Maskë me avokado dhe limon për eleminimin e rrudhave

më 2.2013 - Sekrete Bukurie

Një recetë shumë e thjeshtë, por dhe efikase. Avokadoja zbukuron dhe lëmon pigmentin e lëkurës, ndërsa lëngu i limonit është...

Eleminoni aknet me domate

Eleminoni aknet me domate

më 2.2013 - Sekrete Bukurie

Maska me domate për shërimin e akneve mund t’ju ndihmojë të kujdeseni për gjëndjen aktuale të lëkurës nëse keni filluar të keni probleme të tilla sepse jeni në periudhën e pubertetit.

Времеплов
x