Duken si foto  janë thjesht piktura me laps

Duken si foto, janë thjesht piktura me laps

më 1.2013 - LajmiFundit

Një artist i talentuar ka mundur të krijojë këto portrete të cilat në fakt duken sikur janë fotografi por thjesht janë piktura të realizuara me laps.

Fotografi dixhitale  Jo  thjesht portrete të vizatuar me laps  fotot

Fotografi dixhitale? Jo, thjesht portrete të vizatuar me laps (fotot)

më 1.2013 - Gazeta Republika

Në pamje të parë duken si fotografi artistike, por në fakt secila prej tyre është vizatuar me laps. Këto janë krijime të...

Nëna Tereza  vizatim apo fotografi

Nëna Tereza, vizatim apo fotografi!

më 1.2013 - Shekulli

Qëndroni afër këtyre fotografive dhe vëzhgojeni mirë! Çfarë mendoni, si janë krijuar këto imazhe të mrekullueshme të Amy...

Foto  Jo  vizatime me laps

Foto? Jo, vizatime me laps

më 1.2013 - Albanian Screen

Londër -  Ngulini sytë në këto foto. Si mendoni se janë krijuar këto pamje të bukura të Amy ëinehouse, Nënë Terezës, Princesësh Diana apo Rihannës? Një kamera me precizion të lartë, lente profesiona apo mjeshtëri e një fotografi.

Nga Beyonce tek Nënë Tereza  këto janë skica me laps

Nga Beyonce tek Nënë Tereza, këto janë skica me laps

më 1.2013 - Gazeta Tema

Në pamje të parë duken si foto të bukura. Por në fakt janë thjesht skica të vizatuara me laps. Nga artisti britanik Kelvin Okafor vijnë imazhet e Beyonce, Nënë Terezës, Amy Winehouse, Princeshës Diana, Tinie Tempah, Heath Ledger, etj.

Nuk janë fotografi aparati por vizatime me laps  FOTO LAJM

Nuk janë fotografi aparati por vizatime me laps (FOTO-LAJM)

më 1.2013 - Albeu

Këto imazhe që shihni nuk janë fotografi por vizatime të detajuara me laps të realizuara nga Kelvin Okafur, i cili po bëhet shumë i famshëm me personazhet që ai vizaton.

Времеплов
x