Ja sondazhi i parë për zgjedhjet e 2013 në Shqipëri

Ja sondazhi i parë për zgjedhjet e 2013 në Shqipëri

më 12.2012 - Kosova Sot

Kur kanë mbetur edhe 6 muaj nga zgjedhjet e përgjithshme të 23 Qershorit 2013, fondacioni 'Kult' në Shqipëri ka hapur siparin e sondazheve elektorale.

Shqipëri zgjedhjet 2013 sondazhi i parë

Shqipëri, zgjedhjet 2013, sondazhi i parë

më 12.2012 - Kosova Sot

Kur kanë mbetur edhe 6 muaj nga zgjedhjet e përgjithshme të 23 Qershorit 2013, fondacioni 'Kult' në Shqipëri ka hapur siparin e sondazheve elektorale.

Tiranë 64 pro bashkimit 25 kundër

Tiranë 64 pro bashkimit 25 kundër

më 12.2012 - Zhurnal

Tiranë, 15 dhjetor - Gjatë një sondazhi të fondacionit "Kult" nga Maqedonia, nga 1200 qytetarë të Shqipërisë 64% janë deklaruar pro bashkimit të Shqipërisë me Kosovës, ndërkohë që 25 % e tyre janë deklaruar kundër bashkimit.

Sondazhi shumica do të votonte PS në

Sondazhi, shumica do të votonte PS-në

më 12.2012 - Shekulli

Fondacioni Kult, me qendër në Tetovë, ka prezantuar të shtunën në Tiranë rezultatet e një sondazhi të opinionit publik në...

64 pro bashkimit 25  kundër

64% pro bashkimit, 25 % kundër

më 12.2012 - Yll Press

Naim Zengu kryetar i këtij fondacioni ka bërë publike në Tiranë mesditën e së shtunës, rezultatet e një sondazhi zhvilluar...

64 e qytetarëve në Shqipëri për bashkim

64% e qytetarëve në Shqipëri për bashkim

më 12.2012 - MTV

Pak dit pasiqë presidenti shqiptarë ka caktuar mbajtjen e zgjedhjeve parlamentare më 23 qershorë, gjashtë muaj muaj para...

Sondazhi  64  duan bashkimin 36 5  votë pro PS 29 6 për PD AK renditet e 3 ta e 14

Sondazhi , 64 % duan bashkimin. 36.5 % votë pro PS, 29.6 për PD. AK renditet e 3-ta e 14 %

më 12.2012 - AlbPress

64 % e 1200 të anketuarve në një sondazh të organizuar nga fondacionit ‘Kult’ nga Maqedonia, janë deklaruar pro bashkimit të Shqipërisë me Kosovës, ndërkohë që 25 % e tyre janë shprehur kundër.

64 pro bashkimit 25  kundër

64% pro bashkimit, 25 % kundër

më 12.2012 - Gazeta Express

Gjatë një sondazhi të fondacionit 'Kult' nga Maqedonia, nga 1200 qytetarë të Shqipërisë 64% janë deklaruar pro bashkimit të Shqipërisë me Kosovës, ndërkohë që 25 % e tyre janë deklaruar kundër bashkimit.

Sondazhi shumica e shqiptarëve kërkojnë bashkimin e Shqipërisë me Kosovën

Sondazhi, shumica e shqiptarëve kërkojnë bashkimin e Shqipërisë me Kosovën

më 12.2012 - Albeu

Rreth 64% e të pyeturve gjatë një sondazhi të zhvilluar fondacioni 'Kult' në Maqedoni dëshirojnë që bashkimi i Shqipërisë me Kosovën të ndodhë para bashkimit me Evropën, ndërsa 25 % janë kundra.

Tiranë 64 pro bashkimit 25  kundër

Tiranë: 64% pro bashkimit, 25 % kundër

më 12.2012 - RTV 21

Tiranë, 15 dhjetor 2012 Gjatë një sondazhi të fondacionit ‘Kult’ nga Maqedonia, nga 1200 qytetarë të Shqipërisë 64% janë deklaruar pro bashkimit të Shqipërisë me Kosovës, ndërkohë që 25 % e tyre janë deklaruar kundër bashkimit.

Zgjedhjet 2013 sondazhi i parë kryeson PS që ndiqet nga PD dhe AK

Zgjedhjet 2013, sondazhi i parë; kryeson PS që ndiqet nga PD dhe AK

më 12.2012 - Gazeta Shqip

Lidhur me idenë e bashkimit kombëtar Shqipëri-Kosovë, 65 për qind e të anketuarve kanë qenë pro kësaj nisme Kur kanë mbetur...

Pro bashkimit Shqipëri Kosovë rezultati i dalë nga sondazhi Fondacioni Kult Tetovë

Pro bashkimit Shqipëri-Kosovë, rezultati i dalë nga sondazhi “Fondacioni Kult Tetovë”

më 12.2012 - Ora news

Deklarat e Kryeministrit më 27 nëntor se në kontekstin historik “Shqipëria e Madhe arrin deri në Prevezë” si dhe daljet publike nga AK për Shqipërinë etnike ka rritur ndjeshmërinë dhe reagimet e popullates ndaj kësaj cështje.

SONDAZHI PS parti e parë AK parti e tretë 64 e shqiptarëve pro bashkimit me Kosovën

SONDAZHI: PS, parti e parë, AK parti e tretë. 64% e shqiptarëve pro bashkimit me Kosovën

më 12.2012 - Gazeta Tema

Fondacioni Kult, me qendër në Tetovë, ka prezantuar sot në Tiranë rezultatet e një sondazhi të opinionit publik në republikën...

Времеплов
x