Top lajme

i përditësuar më 14:27
ilir-meta-shpallet-qytetar-nderi-i-gjilanit

Zeri

Ilir Meta shpallet qytetar nderi i Gjilanit

i ri - Zeri

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, këtë të hënë e ka kaluar në Gjilan, qytet në të cilin ai është pritur...

ldk-marreveshja-me-pdk-eshte-ne-parim-do-e-prishim-nese-nuk-behet-kryeminister-mustafa

Sot News

LDK: Marrëveshja me PDK është në parim, do e prishim nëse nuk bëhet kryeministër Mustafa

para 12 minutave - Sot News

Kryetari i komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në konferencën e mbajtur për media, me rastin e vizitës së kryeparlamentar...

rama-rritja-e-cmimit-te-energjise-me-12-leke-nje-rrene-e-shqup-it

Sot News

Rama: Rritja e çmimit të energjisë me 12 lekë, një rrenë e SHQUP-it

para 32 minutave - Sot News

Kryeministri Rama e ka quajtur rritjen e çmimit të energjisë prej 12 lekësh, një rrenë të SHQUP-it. Në profilin...

aak-koalicioni-pdk-ldk-konsorcium-oligarkik

Koha.net

AAK: Koalicioni PDK-LDK, konsorcium oligarkik

para 13 minutave - Koha.net

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), në mbledhjen e sotme të Kryesisë me kryetarët e degëve, vlerësoi se javët...


basha-paralajmeron-serish-protesta

Koha.net

Basha paralajmëron sërish protesta

para 13 minutave - Koha.net

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, paralajmëron sërish protesta kundër qeverisë nëse kryeministri Edi...

balla-berisha-e-basha-kerkojne-anarshine-ne-te-vendosur-per-shtet

Gazeta Telegraf

Balla: Berisha e Basha kërkojnë anarshinë, ne të vendosur për shtet

para 23 minutave - Gazeta Telegraf

TIRANË  - Gënjeshtra i ka cilësuar deputeti socialist, Taulant Balla, motivet e protestës së zhvilluar nga Partia...

hajdutet-e-energjise-tahiri-aksioni-deri-kur-te-pritet-teli-i-fundit-i-paligjshmerise

24 ore

“Hajdutët e Energjisë”/ Tahiri: Aksioni, deri kur të pritet teli i fundit i paligjshmërisë

para 13 minutave - 24 ore

Tahiri gjate nje inspektimi Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri ka inspektuar sot punën e punonjësve...

thaci-koalicioni-vullnet-i-shumices-se-qytetareve

Alsat-M

Thaçi: Koalicioni, vullnet i shumicës së qytetarëve

para 23 minutave - Alsat-M

Kryeministri në largim i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka cilësuar koalicionin ndërmjet Partisë Demokratike të Kosovës...

gjermania-kembengul-qe-bisedimet-be-serbi-te-fillojne-rreth-kosoves

Gazeta Tema

Gjermania këmbëngul që bisedimet BE-Serbi të fillojnë rreth Kosovës

para një ore - Gazeta Tema

Shefja e ekipit të Beogradit në bisedimet për anëtarësim të Serbisë në BE, Tanja Mishçevic, ka theksuar se vendi...

inspektoret-komunale-te-prishtines-sulmohen-nga-taksistet-ilegale

Koha.net

Inspektorët komunalë të Prishtinës sulmohen nga taksistët ilegalë

para 23 minutave - Koha.net

Me qëllim të zbatimit të ligjit dhe në kuadër të planit operativ të përbashkët midis Ministrisë së Infrastrukturës,...

menduh-thaci-pdsh-ka-zgjidhje-per-proceset-euroatlantike

Lajm

Menduh Thaçi: PDSH ka zgjidhje për proceset euroatlantike

para 13 minutave - Lajm

Kryetari i PDSH-së z.Menduh Thaçi sot në selinë qendrore të partisë priti në takim Ambasadorin e Spanjës, z.Ramon...

memeti-shumica-e-parashtresave-per-punen-e-organeve-te-jurisprudences

Bota Sot

Memeti: Shumica e parashtresave për punën e organeve të jurisprudencës

para 53 minutave - Bota Sot

Pjesa më e madhe e parashtresava të qytetarëve të dorëzuara deri te institucioni Avokati i Popullit kanë të bëjnë...

shtohen-divorcet-ne-maqedoni-kush-prijne-sipas-entit-shteteror-te-statistikave

Almakos

Shtohen divorcet në Maqedoni, kush prijnë sipas Entit Shtetëror të Statistikave?

i ri - Almakos

Sipas startistikave të Entit Shtetëror të Statistikave, numri i divorceve gjatë 2013 është rritur për 6,2 për qind...

gjiknuri-s-ka-me-amnisti-ne-energji

Vizion Plus

Gjiknuri: S’ka më amnisti në energji

para 13 minutave - Vizion Plus

Qeveria nuk do të aplikojë më amnisti në sistemin e energjetik në vend. Kjo do të thotë se detyrimet e prapambetura...

kristale-dhe-minerale-ne-pulla-postare-te-ptk-se

Koha.net

Kristale dhe minerale në pulla postare të PTK-së

para 13 minutave - Koha.net

Posta e Kosovës ka emetuar dy pulla të reja postare në pamjen e të cilave pasqyrohen kristale dhe minerale të Republikës...

berzh-shqiperia-e-para-me-reformat-ne-rajon

Shekulli

BERZH: Shqipëria, e para me reformat në rajon

i ri - Shekulli

Shqipëria renditet e para ndër vendet e tranzicionit për reformat strukturore të kryera gjatë këtij viti sipas...

mur-situata-ne-beh-akoma-e-komplikuar

Almakos

Mur: Situata në BeH akoma e komplikuar

i ri - Almakos

Shefi i misionit të OSBE-së në Bosnjë e Hercegovinë, Xhonatan Mur deklaroi se situata rreth formimit të pushtetit...

athina-dhe-kreditoret-e-saj-zhvillojne-negociata-maratone-ne-paris

24 ore

Athina dhe kreditorët e saj zhvillojnë negociata maratonë në Paris

para 13 minutave - 24 ore

Qeveria greke dhe kreditorët e saj, BE-ja, BQE-ja, dhe FMN-ja, do të takohen nesër në Paris për të vazhduar auditin...

vdes-kryetari-i-komunes-se-medvegjes

RTV 21

Vdes kryetari i komunës së Medvegjës

para 2 orë - RTV 21

24 nentor 2014.- Kryetari i Komunës së Medvegjës, Slobodan Drashkoviq, ka vdekur nga një sulm në zemër. Kështu...

nderron-jete-12-vjecari-qe-u-qellua-nga-nje-agjent-policie-teksa-mbante-ne-dore-nje-pistolete-loder

ABC News

Ndërron jetë 12 vjeçari që u qëllua nga një agjent policie teksa mbante në dorë një pistoletë lodër

para një ore - ABC News

Ishte vetëm 12 vjec, Tamir Rajs, djaloshi që kishte në dorë një pistoletë lodër, dhe që u vra në Klivlend, Ohajo,...

klerike-myslimane-te-bashkuar-per-te-luftuar-isis-in

Kosova Sot

Klerikë myslimanë, të bashkuar për të luftuar ISIS-in

i ri - Kosova Sot

Klerikë shiitë dhe sunitë nga 80 vende, janë mbledhur në qytetin e shenjtë Qom të Iranit më 23 nëntor, ku kanë...

bisedimet-rreth-planeve-berthamore-te-iranit-pritet-te-vazhdojne-ne-muajin-e-ardhshem

Zeri

Bisedimet rreth planeve bërthamore të Iranit pritet të vazhdojnë në muajin e ardhshëm

para 23 minutave - Zeri

(Reuters) – Irani dhe gjashtë fuqitë botërore pritet që të shtyjnë negociatat për të hënën dhe të mblidhen prap...

incidenti-me-strazimirin-gjykata-e-larte-rrezon-kerkesen-e-ndreut-per-pushimin-e-ceshtjes

24 ore

Incidenti me Strazimirin- Gjykata e Lartë rrëzon kërkesën e Ndreut për pushimin e çështjes

para 33 minutave - 24 ore

- Gjykata e Lartë ka nisur shqyrtimin e akuzave ndaj deputetëve të PS-së, Ndreu dhe Ndoka -  Gjykata e Lartë ka...

vdes-balerina-shqiptare-shkak-dyshohet-depresioni

Gazeta Tema

Vdes balerina shqiptare, shkak dyshohet depresioni

i ri - Gazeta Tema

21-vjeçarja Megi Yzeiri, ka vrarë veten mesditën e sotme. Nga burimet e Anabel mësohet se Yzeiri, për shkaqe depresioni...

treni-perplas-makinen-mbetet-i-plagosur-pasagjeri-i-makines

Standard

Treni përplas makinën, mbetet i plagosur pasagjeri i makinës

para 43 minutave - Standard

Treni i linjës Tiranë-Elbasan ka përplasur një automjet dhe si pasojë ka mbetur i plagosur pasagjeri që po udhëtonte...

ja-5-kandidatet-per-cmimin-portier-i-vitit-2014

Kosova Sot

Ja 5 kandidatët për çmimin "Portier i vitit 2014"

para 23 minutave - Kosova Sot

Manuel Neuer, Claudio Bravo, Thibaut Courtois, Gianluigi Buffon dhe Iker Casillas janë 5 finalistët e çmimit FIFPro...

elbasan-arena-nje-dite-pas-shkaterrimit-drejtuesit-e-stadiumit-rrezikojme-eliminatoret

ABC News

“Elbasan Arena” një ditë pas shkatërrimit. Drejtuesit e stadiumit: Rrezikojmë eliminatoret

i ri - ABC News

Vetëm gjashtë javë. Kaq kanë kaluar nga dita e inagurimit për ndeshjen Shqipëri-Danimarkë deri në nisjen e shkatërrimit...

bilanci-i-demtimeve-ne-elabasan-arena

Shekulli

Bilanci i dëmtimeve në “Elabasan Arena”

i ri - Shekulli

Një ditë pas përleshjeve të tifozëve në stadiumin “Elbasan Arena”, gjatë ndeshjes Elbasani – Tirana, drejtori i...

nje-pikture-me-bojra-uji-e-hitlerit-shitet-130-mije-euro

Bota Sot

Një pikturë me bojra uji e Hitlerit shitet 130 mijë euro!

para 3 orë - Bota Sot

E realizuar në vitin 1914, kjo vepër 28 centimetra me 22, që paraqet bashkinë e Mynihut, u nxorr në shitje nga...

tri-keshilla-per-te-mos-qene-e-merzitshme

AlbNews

Tri këshilla për të mos qenë e mërzitshme

para një ore - AlbNews

Femrat janë ato që i ruajnë më gjatë konfliktet dhe shfrytëzojnë situatat për t’u hedhur në sulm. Por nuk duhet...

ja-si-e-mendonin-francezet-te-ardhmen-ne-vitin-1900-foto-lajm

Albeu

Ja si e mendonin francezët të ardhmen në vitin 1900 (FOTO LAJM)

para një ore - Albeu

Në prag të shekullit të XX-të, shumë punë që kryheshin përmes forcës, filluan të lehtësohen për shkak të shpikjeve...

6-gjerat-per-te-permbushur-deri-ne-fund-te-vitit

Portalb

6 gjërat për të përmbushur deri në fund të vitit

para 53 minutave - Portalb

Për hir të suksesit tuaj të ardhshëm, ju duhet të përdorni kohën tuaj te mbetur ne mënyrë produktive para ardhjes...

perandori”-mode-vetem-per-qente-foto-lajm

Albeu

"Perandori” mode vetëm për qentë (FOTO LAJM)

para 13 minutave - Albeu

Ai është shumë i dhënë pas qenve të tij dhe për këtë nuk nguron që edhe ti veshë. Kjo nuk është asgjë para mundimit...

horoskopi-per-daten-24-nentor-2014

24 ore

Horoskopi për datën 24 nëntor 2014

para 3 orë - 24 ore

Dashi Jupiteri i ndodhur në një pozicion shumë të mirë do t’ju dhurojë sukses dhe shumë qetësi. Mos u nxitoni nëse...

a-jane-normale-fantazite-e-tua-seksuale

Tetova Sot

A janë normale fantazitë e tua seksuale?

para 22 orë - Tetova Sot

Shiko në cilin grup përfshihen fantazitë e tua seksuale. Ndonjëherë është e vështirë t’i pranosh edhe vetes gjithçka...

shtate-fakte-mbi-tradhtine-kush-perse-dhe-si-behet-tradhtar-e

Republika

Shtatë fakte mbi tradhtinë: Kush, përse dhe si bëhet tradhtar/e

para një dite - Republika

Tradhtarët më së shpeshti janë të kënaqur me marrëdhënien e tyre. Nuk është i aftë gjithkush të bëhet tradhtar...

pornostarja-italia-vendi-qe-sheh-me-shume-filma-erotike-ne-europe

Bota Sot

Pornostarja: Italia vendi që sheh më shumë filma erotikë në Europë!

para një dite - Bota Sot

Brigitta Bulgari ish aktore e filmave porno ka rrëfyer sekretet e profesionit të saj gjatë emisionit Checkpoint....

gati-nudo-bleones-i-duhet-urgjent-nje-stilist-jo-nje-asistent

Ora news

Gati nudo. Bleonës i duhet urgjent një stilist, jo një asistent

para 13 minutave - Ora news

Bleona ia doli, të tërhiqte vëmendjen e të gjithë medias rozë britanike dhe amerikane me veshjen e saj ekstravagante....

ndahen-cmimet-american-music-awards

Vizion Plus

Ndahen çmimet “American Music Awards”

para 23 minutave - Vizion Plus

Te dielën ne mbrëmje, ne teatrin Nokia ne Los Angeles, u ndanë çmimet muzikore “American Music Award”. Show i përvitshëm...

zhurma-per-albumin-me-te-fundit-te-beyonce

ABC News

Zhurma për albumin më të fundit të Beyonce

para një ore - ABC News

Mediat po bëjnë një zhurme mjaft të madhe për videon e fundit të publikuar nga Beyonce. Këngëtarja shfaqet duke...

samsung-deshtoi-me-shitjet-e-galaxy-s5

Almakos

Samsung dështoi me shitjet e Galaxy S5

i ri - Almakos

Me sa duket, Samsung ka pasur një justifikim pas vendimit të saj për përmirësimin e portofolios së telefonave të...

thuaj-faleminderit-me-facebook-ne-8-gjuhe

Almakos

Thuaj “Faleminderit” me Facebook, në 8 gjuhë

para një ore - Almakos

Një opsion i ri në kuadër në Ditës së Falënderimit që festohet javën e fundit të nëntorit, vjen nga rrjeti më i...

apple-planifikon-te-shese-71-5-milione-iphone-ne-tm4

Bota Sot

Apple planifikon të shesë 71.5 milionë iPhone në TM4

para 32 minutave - Bota Sot

Pas kërkesës së fortë për telefonat e saj më të ri, Apple është duke parashikuar që të shesë më shumë se 71.5 milionë...

vjedhja-e-veprave-nga-nazistet-muzeu-zviceran-do-kthehet-koleksioni

Panorama

Vjedhja e veprave nga nazistët, Muzeu zviceran: Do kthehet koleksioni

i ri - Panorama

Veper e Matisse, vjedhur nga nazistët Një muze zviceran thotë se do te pranoje trashëgimine e thesarit gjerman...

cuditem-me-habine-tuaj-per-bunkerin-atomik

24 ore

Çuditem me habinë tuaj për bunkerin atomik !

para 33 minutave - 24 ore

ARBEN MANAJ “Zbulimi” i një sekreti shtetëror, siç ishte ai i pallatit atomik apo bunkerit antibërthamor të Enver...

anri-sala-rremben-cmimin-prestigjioz-te-artit-bashkekohor

Shekulli

Anri Sala rrëmben çmimin prestigjioz të artit bashkëkohor

para 3 orë - Shekulli

Artisti shqiptar, Anri Sala është shpallur fitues i çmimit “Vincent” për këtë vit. Ky çmimin është ndër më prestigjiozët...


Последни вести